Juniorka otočila duel v Hodoníně, rozhodl kapitán Morávek

12.01.2019, René Chyla

Hodonínská juniorka získala v první polovině nadstavbové části pouhé tři body, a tak byl favorit jasně dán. Na jihu Moravy se ale přesto málem zrodilo velké překvapení, když se domácí dostali ve dvanácté minutě už do dvoubrankového vedení. Pak ale tečoval Jan Anlauf ze vzduchu, po otočce skóroval Jonáš Barčák, aby obrat dokonal ve třetí třetině při přesilovce z dorážky Michal Morávek. Výhru pojistil ve třetí třetině Jiří Brodek, který sklepl nahození Filipa Kročka, a junioři tak nakonec zvítězili na jihu Moravy 4:2.

Regionální liga juniorů - 14.kolo pá 11.1.18:45
SHKm Hodonín
2:4(2:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 10. Daněček (Zajíček), 12. Daněček (Zajíček, Skřivánek) – 14. Anlauf (Benka-Rybár), 24. Barčák (Benka-Rybár), 46. Morávek (Stodůlka, Žídek), 49. Brodek (Kroček, Vavřík). Rozhodčí: Smitka – Maloušek, Nikl. Vyloučení: 6:5, navíc Gryc (HDM) 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 29:35 (9:11, 8:12, 12:12). Průběh utkání: 2:0, 2:4.
SHKm Hodonín: Král – Skřivánek, Gryc, Matuškovič, Weber, Kmoníček, Charvát, Sedláček, Polehňa, Marek, Kotásek, Toman, Šenk, Běhal, Fuga, Chalupa, Kudrna, Zajíček, Daněček, Nezval
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Pitucha, Husák; Kroček, Havlík; Topolanský, Krátký; Zajíc – Morávek, Stodůlka, Žídek – Häring, Vavřík, Brodek – Benka-Rybár, Barčák, Anlauf – Rambousek, Poláčik

Richard Zajíček (HDM) (0+2)
Alex Benka-Rybár (POR) (0+2)
Jiří Brodek (POR) (1+0)

Poslední tým Porubu zaskočil, Anlauf snižoval tečí ze vzduchu

Porubští borci začali utkání aktivněji, nicméně byli to právě oni, kteří museli dotahovat manko. V desáté minutě nejprve nastřelil tyč Richard Zajíček, načež se puk odrazil přesně na hůl Lukáše Daněčka, který měl před sebou už jen prázdnou branku – 1:0. Na začátku dvanácté minuty bylo zle, Richard Zajíček nahrával podruhé Lukáši Daněčkovi, jenž prostřelil z pravého kruhu přesouvajícího se Marka Slíže – 2:0. Ostravané ale nesložili zbraně a už do tří minut se radovali ze zaslouženého snížení. Alex Benka-Rybár vypálil od modré čáry, a když tečoval mezi kruhy ze vzduchu Jan Anlauf, ocitl se kotouč za zády Filipa Krále – 2:1. Oba týmy následně dostaly k dispozici přesilovky, byly to ale paradoxně oslabené týmy, které se dostávaly do větších šancí. Nejprve za domácí pálil po pasu od Tibora Sedláčka mimo Matěj Chalupa a následně na druhé straně za pár desítek sekund vychytal Filip Král při úniku Jiřího Brodka.

Třetí lajna řídila vyrovnání, trefil se Barčák. Brodek nastřelil břevno

Jihomoravané naopak do druhé třetiny vletěli po hlavě. Už po pár vteřinách zapomněla porubská obrana na Matěje Chalupu, který nebezpečně dorážel před Markem Slížem, ostravský gólman si ale poradil. Ve 24. minutě bylo vyrovnáno, jelikož si z pravé strany nabruslil mezi kruhy Jonáš Barčák, který po elegantní nahrávce zamířil přízemní ranou k pravému betonu Filipa Krále – 2:2. O chvíli později domácí opět neuhlídali hladového Jiřího Brodka, jenž se dostal do dobré pozice po uvolnění na levé straně, domácí ale zachránila od porubského obratu branková konstrukce. Porubští jej mohli dokonat hned další minutu, kdy hráli více než minutu dlouhou přesilovku pět na tři, ani ta ale úspěch nepřinesla. Porubští s postupem času více a více bušili do hodonínské klece, Filip Král ale veškerou snahu červenobílých likvidoval.

Obratu pomohly přesilovky, rozhodl kapitán Morávek. VV závěru se přiostřovalo

Ostravany v poslední dvacetiminutovce spasily přesilovky. Hned v té první byl v brankovišti důrazný Michal Morávek, který doklepl puk po Stodůlkově nabídce – 2:3. A za necelé čtyři minuty HC RT TORAX udeřil počtvrté. Filip Kroček nabil na modré a vyslal na hodonínskou klec ukázkovou dělovku, do které si troufl vložit hůl Jiří Brodek, který poslal puk mezi Královy betony – 2:4. V 52. minutě mohlo být znovu zaděláno na drama, jelikož se před porubskou klecí ocitl nehlídaný Matěj Chalupa, ani tentokrát si však na patnáctiletého Marka Slíže nepřišel. Rozhodčí nechal hru plynout, a tak se začalo pořádně přiostřovat. Nejprve byl u mantinelu srolován Matěj Chalupa a o chvíli později schytal pořádnou ránu mezi kruhy Michael Vavřík. V závěru pak porubská střídačka pykala za příliš mnoho hráčů na ledě, nicméně Hodonínu už nepomohla ani power-play, a tak juniorka vyhrála v Hodoníně 4:2.

Ostatní zápasy 14. kola

Kroměřížvs.Valašské Meziříčí1:4
Brnovs.Český Těšín1:0
Šumperkvs.Opavahraje se 1.2. 17:00

Karel Buřič (SHKm Hodonín): Musím říct, že jsme podali jeden z nejlepších výkonů v sezoně. Ač jsme prohráli, tak kluci bojovali a dřeli až do úplného konce. Srazily nás zbytečné fauly, které poté Poruba v přesilovkách potrestala. Výborně jsme sehráli závěrečnou power-play, ale myslím, že jsme prohráli tento zápas se vztyčenou hlavou. Chtěli jsme hrát útočně, nebýt zalezlí, což ze začátku neslo ovoce. Druhá třetina byla z naší strany útlum, tam jsme soupeři dovolili, ať převezme iniciativu, a to se nám vymstilo. Kluky musím za předvedený výkon pochválit, jen takovými zápasy a takovými výkony můžeme jít nahoru.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Vítězství nás těší, protože kluci bojovali. Soupeř nás překvapil ofenzivní hrou, kdy forčekoval, a to nám působilo velké problémy. Myslím ale, že po zásluze jsme nakonec zápas otočili. Problém byl, že jsme neproměňovali šance, takže se to docela táhlo. Oceňuji velkou aktivitu Hodonína, protože to byl naprosto odlišný tým než ten, který hrál u nás v Porubě. Chtěli jsme hrát celý zápas na čtyři pětky, ale vzhledem k průběhu jsme do toho museli sáhnout. To nakonec pomohlo a za vítězství jsme velmi rádi.