Junioři v přípravě přejeli polskou osmnáctku, čtyřmi body zazářil Rambousek

16.01.2019, René Chyla

Juniorka pod novými trenéry Miroslavem Bahníkem a Tomášem Sršněm sehrála ve středu přípravné utkání s polskou osmnáctkou. Ta sice měla po čtyřicet minut střelecky navrch, Porubští ale školili v produktivitě a k sedmi brankám a konečné výhře 7:0 stačilo porubským mladíkům pouhých 21 střel. Brankářské duo Marek Slíž – Martin Šindelka se podělilo o čisté konto, když zlikvidovalo necelou třicítku polských pokusů.

Přípravné zápasy juniorů - přát. st 16.1.16:30
Polsko "18"
7:0(2:0, 5:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Žídek (Bukowski), 19. Morávek (Kroček, Rambousek), 24. Morávek (Bukowski, Pitucha), 26. Stodůlka (Rambousek), 28. Rambousek (Krátký), 34. Stodůlka (Krátký), 40. Žídek (Rambousek, Bukowski). Rozhodčí: Janda T. – Janoško, Zicháček. Vyloučení: 2:4, navíc Pitucha, Žídek (oba POR) a Susterovas (POL) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 28. Střely na branku: 21:28 (4:13, 13:6, 4:9). Průběh utkání: 7:0.
HC RT TORAX Poruba: Šindelka (od 31. Slíž) – Pitucha, Topolanský; Kroček, Zajíc; Becher, Krátký – Morávek, Bukowski, Žídek – Barčák, Vavřík, Poláčik – Rambousek, Stodůlka, Benka-Rybár – Pavlík
Polsko "18": Polak (od 28. Mentel) – Gruszczyk, Schmidt; Opiłka, Dworazny; Khoperia, Kwak; Langner, Remiasz – Wróblewski, Luszniak, Krzyzek – Susterovas, Augustyniak, Płachetka – Kasprzyk, Kubiszewski, Misterkiewicz – Suski, Chabior, Swiadek

Michal Rambousek (POR) (1+3)
Jakub Bukowski (POR) (0+3)
Vojtěch Krátký (POR) (0+2)

Poruba udeřila z první střely, Žídka napodobil Morávek

Porubská juniorka ve středečním přípravném zápase proti polské osmnáctce na nic nečekala a hned v první minutě se z úvodní střely na branku radovala z vedení. Jan Žídek nabruslil po levé straně na kruh a vymetl víko – 1:0. Už ve čtvrté minutě mohlo být srovnáno, vypracovanou příležitost Adama Swiadka ale obranným zákrokem zhatil Lukáš Poláčik. Hokej nahoru dolů připravil ve třinácté minutě znovu výhodnou pozici pro Adama Swiadka, tentokrát byl ale proti vyrovnání Martin Šindelka. V osmnácté minutě naopak prověřil pozornost porubského brankáře Marcin Plachetka, ani ten ale neuspěl, a tak řádili znovu domácí. Michal Morávek si sjel do stejné pozice jako Jan Žídek a polského brankáře překonal také ve stejném stylu jako střelec první branky – 2:0.

Junioři školili v produktivitě, Polaka vyhnal z brány Rambousek

Porubští pokračovali v brankostroji i po přestávce. Už ve 24. minutě nahrával Jakub Bukowski zpoza branky Michalu Morávkovi, který střelou pod vyrážečku nezaváhal – 3:0. Za tři minuty skórovali Ostravané počtvrté. Michal Rambousek našel z rohu kluziště před brankovištěm Daniela Stodůlku, který lehkým pokusem mezi betony navýšil – 4:0. To ale stále nebylo vše, jelikož už za necelé dvě minuty sklepl Michal Rambousek nabídku Vojtěcha Krátkého a Oskar Polak se musel pakovat z branky – 5:0.

Rambousek se blýskl čtyřmi body, Pitucha vyzval Luszniaka

Ani výměna brankářů ale nepomohla, ve 34. minutě měl Jakub Mentel velké problémy s ranou Vojtěcha Krátkého, kterou dokázal dorazit za zameteného brankáře Daniel Stodůlka – 6:0. Tutéž minutu pak okořenila na druhé straně kluziště bitka mezi Jakubem Pituchou a Szymonem Luszniakem, oba vyfasovali po čtrnácti minutách. Poláci se už viděli v šatnách a to se jim nakonec také stalo osudným, když čtyři vteřiny před druhou sirénou udeřil Jan Žídek, který dorazil vyraženou střelu Michala Rambouska – 7:0.

Polská reprezentace bojovala, Slíž byl ale proti

Začátek poslední třetiny patřil Kamilu Misterkiewiczovi, na kterého porubská obrana absolutně zapomněla, a tak se polský útočník dostal do slibné šance, jeho bekhendový blafák ale branku minul. Zanedlouho se ke štiplavé střele odhodlal mezi kruhy Marcin Plachetka, Marek Slíž byl ale pozorný a znovu spolehlivě zasáhl. V 51. minutě pak vypíchnul v obranné třetině puk Alex Benka-Rybár, který se dostal do dobré pozice podél pravého mantinelu, v rozhodující chvíli ale vynikl Jakub Mentel v polské brance. Poláci se nezmohli ani kosmetickou úpravu a porubským juniorům podlehli vysoko 0:7.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Hráči přistoupili k přípravnému utkání zodpovědně. Něco jsme si před zápasem v kabině řekli a hráči se toho snažili držet a plnit naše pokyny. První třetinu jsme vyhráli 2:0, čímž jsme dostali klid na hokejky. I přesto jsme však hráč nabádali, aby ze svého tempa a hry nepolevili a aby hráli pořád naplno, hlídali si své pozice a dobruslovali soupeře, což se nám dařilo. Co se týče výkonu brankářů,, tak oba byli naprosto výborní. V obraně to úplně bez chybičky nebylo, ale víme, na čem pracovat, a co je třeba zlepšit. Byla to jen příprava a musíme se zejména soustředit na nedělní utkání proti Valašskému Meziříčí.