Junioři v polském Těšíně udolali tamní dvacítku, turnajový obrat dokonal Štěpán

23.11.2016, René Chyla

Svěřenci Miroslava Bahníka měli po celý středeční duel jasně navrch, proměňování šancí však rozhodně nebylo silnou stránkou. Poláci i proto udeřili z brejku ve dvanácté minutě, na což Porubští dokázali odpovědět až těsně před druhou pauzou díky chybě domácího brankáře a pohotové střele kanonýra Patrika Goly. A když Matěj Štěpán v poslední třetině při dvojnásobné početní převaze napřáhl na levém kruhu a zamířil přesně k protější tyči, bylo rozhodnuto. RT TORAX tak v rámci turnaje SILESIA BISSET CUP znovu porazil polský výběr, v polském Těšíně uhájil vedení 2:1.

Liga juniorů - Turnaj st 23.11.18:00
Polsko "20"
1:2(1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Wołoszyk – 38. Gola P., 43. Štěpán (Hranoš). Rozhodčí: Kaczmarek – Krzywda, Pabisiak. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 20. Střely na branku: 19:57 (6:18, 8:18, 5:21). Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Polsko "20": Prokop – Kot An., Kołodziej, Kamieniec, Gruszczyk, Malczewski, Kot Ad., Urbański, Cieśla – Worwa, Pajestka, Mazurkiewicz, Wałęga, Idasiak, Bukowski, Wołoszyk, Krztoń, Luszniak, Szukała, Wróbel
HC RT TORAX Poruba: Hakl (od 30. Mrázek) – Štěpán, Hranoš, Ščurek, Široký, Slíž, Prepsl – Kurnik, Gola P., Bialoň – Dang, Bernát, Stach – do 32. Korec, od 32.Ferleťják, Veselý, Fráner

Matěj Štěpán (POR) (1+0)
Oskar Prokop (POL) (57 střel, 55 zásahů, 96.49% úspěšnost)
Patrik Gola (POR) (1+0)

Zaskočení z brejkové situace

Porubští hokejisté měli raketový start a několik minut nepustili polskou dvacítku téměř k ničemu. Ve dvanácté minutě však hrubě chyboval na modré Michael Hranoš, z čehož domácí vytěžili přečíslení dva na jednoho. Bartosz Wołoszyk ujížděl s Filipem Mazurkiewiczem, prvně jmenovaný vzal ale vše na svou hruď a střelou nad vyrážečku otevřel skóre středečního duelu – 1:0. Za minutu mohlo být s Ostravany ještě hůře. Do dalšího brejku se dostal Jakub Worwa, který nahrával před brankoviště Kamilu Wałęgovi, ten ale nedokázal usměrnit puk do odkryté branky. Michael Hranoš mohl svou chybu napravit v patnácté minutě, kdy se nachomýtl u pravé Prokopovy tyče, polský gólman se ale stačil včas přemístit.

Nespočet nevyužitých šancí

Na začátku druhé dvacetiminutovky mohl udeřit Patrik Gola, jeho střela z pravé strany však gólové parametry neměla. O chvíli později se před polským brankářem ocitl Ondřej Veselý, jeho pokus překvapit domácího strážce mezi betony ale úspěšný nebyl. Zanedlouho neuspěl ani Jakub Bialoň u pravé tyče, Lukáš Slíž z mezikruží či Jan Bernát z levé strany. Ve třicáté minutě pak měl obrovskou možnost na vyrovnání Michal Dang, jeho bekhend si však Prokop pohlídal. Další tutovku nevyužil ani Jakub Stach, který v rozhodující chvíli nedokázal přehodit levý beton.

Kýžené, ale laciné vyrovnání

Domácí dostali navíc k dispozici dlouhou dvojnásobnou početní převahu, nejvíce zahrozil před Kryštofem Mrázkem Jakub Bukowski, porubský gólman se však oklamat nenechal. V téže herní situaci ujel po levé straně ještě Jakub Bialoň, který ale trefil pouze tyč. Srovnáno bylo až ve 38. minutě. Prokop vyjel proti puku mezi kruhy, poslal jej k mantinelu, kde už byl připraven Patrik Gola, který z ostrého úhlu trefil odkrytou branku – 1:1.

Hrdina Štěpán

RT TORAX v poslední třetině znovu na svého soka doslova vletěl. Už po pár vteřinách se před brankoviště prodral Michal Dang, porubský útočník ale odkrytou branku ve velké rychlosti minul. Za katr museli chvíli nato dva polští hráči a Porubští si už s přesilovkou poradili bravurně. Matěj Štěpán dostal nahrávku od Michaela Hranoše na hranici levého kruhu, odkud přesně mířenou střelou našel místo u protější tyče nad levým Prokopovým betonem – 1:2.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Toto utkání vypadalo již poněkud jinak než to nedělní, které bylo opravdu parádní. Kluci zřejmě pod vědomím, že se jedná „pouze“ o turnajový duel, tak k tomu podle toho přistoupili a nedávali tomu všechno. Začali jsme velmi vlažně, soupeře zbytečně pouštěli před naši bránu a naše zakončení bylo mizerné. Neproměňovali jsme ani stoprocentní šance, což se s námi táhlo i druhou třetinu, ve které jsme nakonec dali po chybě domácího brankáře velmi náhodný gól. Naštěstí jsme rozhodli v poslední třetině v přesilovce pět na tři, ale takový výkon rozhodně nebude v pátek na Uničov stačit. Na druhou stranu domácí bojovali až do konce a za každou cenu s námi chtěli něco uhrát.