Junioři si v generálce s chutí zastříleli, Karviné nadělili desítku

18.09.2012, Adam Bagar

Junioři mají za sebou poslední, v pořadí jedenácté, utkání v přípravě na novou sezónu, která startuje již v pátek. Soupeřem jí tentokrát byla o ligu níže hrající Karviná. Porubští junioři pojali zápas v poklidném duchu a po dvou třetinách tak svítilo na světelné tabuli skóre 5:2. Až v závěrečné tercii domácí přidali pět kousků a soupeři nadělili nelichotivou desítku. Hattrickem se blýskl Dalibor Kameníček a čtyři body nastřádal navrátilec René Kysučan. Poprvé nastoupil v juniorském dresu Denis Brnčál a prezentoval se výborným výkonem. V prvním kole soutěže RT TORAX čeká na domácí půdě Přerov.

Přípravné zápasy juniorů - přát. út 18.9.17:00
HC Býci Karviná
10:3(4:1, 1:1, 5:1)
Branky a nahrávky: 13. Kameníček (Dominec), 14. Kysučan (Mihal), 14. Kaleta, 19. Mihal (Kysučan), 29. Kysučan (Jasiok), 42. Rosypka (Kysučan), 47. Kameníček (Pobuta, Juřík), 50. Rosypka (Kameníček, Juřík), 54. Kameníček (Dusík), 57. Pobuta (Dusík) – 14. Gorecký (Barnošák), 36. Ciupa (Brél), 45. Moržol. Rozhodčí: Goláň, Vaculík. Vyloučení: 1:1, navíc Wolný (POR) 5 min. + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 57. Střely na branku: 46:30 (17:10, 13:13, 16:7). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3, 10:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hlavina (31. Lesák) – Dusík, Franek, Chamrád, Jasiok, Ryška, Baca, Juřík, Lužný – Pobuta, Kameníček, Dominec – Kysučan, Mihal, Rosypka – Kaleta, Brnčál, Wolný – Lukašík.
HC Býci Karviná: Noga (30. Waclavik) – Barnošák, Foltýn, Gorecký, Grmč, Huml, Pniok J., Pniok O., Plhoň, Koóš, Wojaczek, Brél, Lemel, Wolek, Moržol, Neveloš, Ciupa, Orság, Tkáč.

Poruba se v úvodu utkání poněkud trápila a jen těžko se dostávala do šancí. Až po osmi minutách hry se ocitl v samostatném úniku Rosypka, na Nogu ovšem nevyzrál. Stejně si vedl také Dominec, který měl před karvinským gólmanem až příliš prostoru. Až šťastná trefa Dalibora Kameníčka dala porubským juniorům klid na hokejky. O pouhých čtyřicet vteřin později totiž Mihal vybídl v přečíslení ke skórování Reného Kysučana a domácí vedli o dvě branky.

To nebylo stále vše, za dalších deset vteřin totiž Jakub Kaleta překvapil svou přesnou střelou pod horní tyč karvinského brankáře. Bláznivou minutovku pak zakončil Jan Gorecký, jenž se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a snížil stav. Poruba byla v následujících minutách jednoznačně aktivnější a přidala ještě do první sirény další gól. Kysučan vybojoval puk a poslal jej před branku na Dalibora Mihala. Ten po blafáku nedal Nogovi sebemenší šanci.

Ve druhé třetině byla k vidění zcela vyrovnaná partie. Barnošák to zkoušel přes obránce, ale Hlavina se blýskl dobrým zákrokem lapačkou. Na druhé straně se Porubští dostali do situace tři na jednoho, ale duo Kameníček – Pobuta celou akci až příliš překombinovalo. V polovině duelu přišla pátá porubská trefa. Jasiokovu střelu od modré dokázal ztečovat za Nogova záda René Kysučan.

Oba celky následně vystřídaly gólmany a tyče tak hájili Lesák s Waclavikem. Ideální možnost ke zkorigování výsledku měla Karviná poté, co Wolný vyfasoval od sudích trest na pět minut a dokonce utkání. Po necelých dvou minutách se hosté dočkali. Před Lesákem se prosadil Jan Ciupa. Účastník krajské ligy byl nadále v přesilovce velice aktivní, ale další branku již přidat nedokázal a do šaten se odcházelo za stavu 5:2.

Třetí perioda byla brankově nejbohatší. O šestou trefu domácích se postaral Vladimír Rosypka, když zužitkoval přesnou Kysučanovu přihrávku. Karvinští našli opět rychlou odpověď. Z dorážky se trefil přesně do pravého růžku branky Dominik Moržol. RT TORAX následně zahrával přesilovku a dočkal se dalšího gólu. Juříkova střela se odrazila od Pobutovy brusle až k Daliboru Kameníčkovi, který se nemýlil.

Také osmá branka začala u Juříka, tentokrát se po jeho střele dobře zorientoval na brankovišti Vladimír Rosypka. O několik momentů později jsme byli svědky hattricku. Tentokrát napřáhl na modré kapitán Dusík a Dalibor Kameníček opět jen srazil touš mezi Waclavikovy betony. Poruba se nakonec dočkala alespoň vytoužené desítky. Dominec uviděl před brankou Pavla Pobutu a ten se rovněž zapsal do bohaté listiny střelců. Poruba prakticky v tréninkovém tempu porazila Karvinou vysoko 10:3.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Jako plnohodnotné utkání bych to z naší strany rozhodně nebral, protože kluci to pojali tak, aby se nezranili. Bylo to znát jak na jejich nasazení, tak i na výsledku po dvou třetinách. Nakonec si alespoň s chutí zastříleli. Myslím si, že utkání bylo větším přínosem pro soupeře než pro nás.

Marek Malík (SK Karviná): Samozřejmě rozdíl mezi první ligou a krajskou ligou juniorů byl znát. Každopádně jsme za toto utkání moc rádi, protože nám ukázalo, kde máme chyby.