Junioři netradičně vyrazili za hranice, v Salcburku těsně padli

18.01.2023, Eva Suchánková

Porubští mladíci vyjeli netypicky mimo hrací dny Ligy juniorů do rakouského Salcburku, a to ve středu 18. ledna. Hra nebyla nikterak gólově bohatá, a i přes veškerou snahu Porubanů patřilo vítězství domácímu týmu.

Liga juniorů - 30.kolo st 18.1.18:00
EC Red Bull Salzburg
2:1(1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Hupach (Bürgelt, V. Zelenov), 22. Gesson (Gschliesser, J. Gruber), 53. Koudelný (Halata, Krčmarský). Rozhodčí: Huber, Wimmler – Panholzer, Seewald. Diváci: 35. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
EC Red Bull Salzburg: Lamp – Baumann, J. Gruber, Rebernig, Duller, R. Gruber – Gschliesser, Hupach, Gesson, Juric, Kerbel, Maul, Pul, Nousiainen, Ziesche, Bürgelt, Simek, I. Zelenov, V. Zelenov.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Kosina, Hlaváč, Fišara, Černý, Řepa, Kalužík, Falhar – Krčmarský, Elze, Koudelný, Prokeš, Skřipčák, Halata, Stasjuk, Moravec, Gnap, Chovanec, Šrubař.

V 5. minutě dostala příležitost ke vstřelení branky, ve formě přesilové hry, hostující Poruba, využít ji však nedokázala. Úvodní gól tak padl až na konci první třetiny, kdy se k puku dostal Mika Hupach a poslal jej mezi tři tyče porubské brány.

Druhá perioda pokračovala v podobném duchu jako ta první. Padl v ní pouze jeden gól a to zásluhou Adriana Gessona, který se zasloužil o dvoubrankové vedení Salzburgu.

Poslední část utkání byla pro Porubu ke srovnání ztráty jako dělaná. Domácí totiž hned třikrát faulovali, žádnou z početních výhod však svěřenci Tomáše Potěšila využít nedokázali. Ke snížení došlo až v 53. minutě z hole Jakuba Koudelného. Další gól už se ovšem porubským juniorům vstřelit nepodařilo, a tak se silným Salzburgem prohráli s nejtěsnějším rozdílem 1:2.