Dorostenci Spěváčkův hattrick smazali, na ledě Hvězdy Praha přesto nebodovali

17.03.2022, Gabriela Juříková

Třetí utkání ve skupině o umístění odehráli dorostenci RT TORAX v Praze. Konkrétně s Hvězdou Praha a zápas to nebyl vůbec jednoduchý. Porubané smazali dvoubrankové manko, které nabrali v prvních sedmi minutách hry po gólech soupeřova nejproduktivnějšího hráče Spěváčka. Do druhé přestávky šly týmy za stavu 3:3, kdy vedení Hvězdy hosté opět stáhli. Když Hvězda vedla potřetí, tak na to už tým Davida Moravce odpověď nenašel a ve skupině poprvé nebodoval.

Extraliga dorostu - OU3 čt 17.3.16:45
HC Hvězda Praha
4:3(2:1, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Spěváček, 7. Spěváček, 34. Spěváček (Doležel, Kubata), 47. Doležel (Hulej) – 13. Wendelín (Vehovský, Moravec), 28. Wardas (Kršík, Stasiuk), 38. Konečný (Wendelín, Michalčík). Rozhodčí: Kosnar – Štofa, Tuháček. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 37:26. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HC Hvězda Praha: Hrabák – Hulej, Jarabko, Bartheldy, Richtr, Mrázek, Kubata – Dohnal, Jaroš, Janoušek, Ivanovič, Roule, Niederhafner, Spěváček, Topol, Ducháček, Doležel
HC RT TORAX Poruba: Mareček – Janeček, Michalčík, Jeřábek, Pavlíček, Glos, Kalužík – Stasiuk, Kršík, Wardas – Veselý, Moravec, Vehovský – Konečný, Šrubař, Wendelín

Nejproduktivnější hráč Hvězdy Praha Vojtěch Spěváček góly z třetí a sedmé minuty zařídil domácím vedení 2:0. Na začátku třinácté minuty se Porubě naskytla možnost přesilovky, kterou po 40 vteřinách ukončil gólem Tomáš Wendelín. Přesilovku si záhy zahrála i Hvězda, ovšem na skóre se nic neměnilo.

Půl minuty po ubráněném oslabení srovnal v čase 27:26 stav utkání na 2:2 Viktor Wardas a začínalo se tedy od nuly. To změnilo v druhé polovině druhé třetiny trio Doležel, Richtr a Vojtěch Spěváček, který zkompletoval čistý hattrick a dostal tým podruhé do vedení. To po čtyřech minutách hry Hvězdě sebral Dominik Konečný a navíc dostal RT TORAX přesilovku, v které mohl vítězné kyvadlo naklonit na svou stranu. Do druhé přestávky se ovšem nic zásadního již nedělo.

Hned v první minutě třetí třetiny šel RT TORAX do čtyř. Počet hráčů se ovšem ještě v téže minutě srovnal. Skóre se ale měnilo až v přesilovce Hvězdy, kterou předčasně ukončil Matěj Doležel a domácí tak šli do vedení potřetí. To udrželi i v oslabení odehrané v polovině třetiny. Porubané do poslední vteřiny hledali možnost vyrovnání. Když se dostali v 59. minutě do oslabení, sáhli při možnosti hrát před hostující brankou po hře bez gólmana. Ale ani tato herní varianta dostat utkání do prodloužení nevedla. Hvězda Praha svou výhrou ukončila soupeřovu vítěznou vlnu a RT TORAX se vracel domů bez bodů. V sobotu od 15:15 hodin sehrají porubští dorostenci v RT TORAX ARENĚ odvetné utkání s Havlíčkovým Brodem.