Dorostenci Poruby měli perfektní první třetinu, Vítkovice ovládly třetí dějství

23.11.2019, Gabriela Juříková

ELIOD Extraliga má za sebou základní část sezóny. Poruba v posledním 18. kole hostila městského rivala Vítkovice a rozhodně nehodlala dát body jen tak lehce. V první třetině na branky Ridery dokázali Moravcovi svěřenci odpovídat, v druhém dějství stihli snížit dvoubrankové vedení, které si ovšem lídr skupiny Východ vzal brzy zpět. V utkání si zahráli i oba porubští gólmani, ale prohře 3:7, proti střelecky lepšímu týmu, nemohli zabránit. Obránce Kryštof Borkovec vstřelil svůj první gól sezóny, Stibor a Ślusarczyk své páté.

ELIOD Extraliga dorostu - Východ - 18.kolo so 23.11.12:15
HC Vítkovice Ridera
3:7(2:3, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 12. Stibor (Gelnar, Halata), 18. Borkovec (Stibor), 26. Ślusarczyk (Lambert) – 4. Kotásek (Bystroň), 17. Vřeský (Kotásek, Bystroň), 20. Kotásek (Řepa, Rajčan), 24. Kotásek (Přibyl), 32. Schauer (Řepa, Krejsa), 44. Schauer (Holaník, Krejsa), 60. Bialy (Holaník, Krejsa). Rozhodčí: Novotná – Rychlý, Zicháček. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 24:51. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:7.
HC RT TORAX Poruba: Slíž (39.-40. Drabčík) – Černý, Kosina, Gelnar, Michalčík, Kríž, Borkovec, Bechný – Kr. Macias, Hlaváč, Koudelný – Vehovský, Halata, Stibor –Ślusarczyk, Lambert, Chovanec – Stodůlka
HC Vítkovice Ridera: D. Bartošák – Bystroň, Bialy, Pavič, Řepa, Vřeský – Holaník, Kotásek,

Gólově bohatá třetina, v které se zdálo, že domácí budou hrát více defenzívně. Ale po prvním vítkovickém gólu z hole Alexe Kotáska se položili i do útoku a z několika střel na Dareka Bartošáka vytěžil ve dvanácté minutě vyrovnání Martin Stibor. Pak přišlo vyloučení, které Rivera okamžitě trestala. Do opětovného vedení dostal Vítkovice Marek Vřeský, ale i na tohle dokázal RT TORAX odpovědět. Při hře 4/4 střílel od modré Kryštof Borkovec, který tak získal svůj první gól sezóny. Jenže hosté se s vyrovnaným stavem nehodlali smířit a v poslední minutě zatlačili Porubu do pásma. 14 vteřin před ukončením prvního dějství vedli Vítkovice druhým gólem Alexe Kotáska.

I druhé dějství přineslo dramatické chvíle a to nejen v počtu gólů. Vítkovice vytěžily dvoubrankové vedení díky třetímu gólu Alexe Kotáska. O dvě minuty později se ale krásně prosadil houževnatý Jakub Ślusarczyk když svou střelu stihl i dorazit k pravé tyči Bartošákovy brány. Vítkovice se v polovině druhé třetiny radovaly z dalšího úspěšného počinu, ale sudí Novotná viděla dosažení rukou, takže gól neuznala. Jan Schauer ale stejně týmu osm minut před koncem třetiny vystřelil dvoubrankové vedení. V přesilovce se pak Porubě nedařilo. Hosté se dostali i ve čtyřech do útoku, kde vznikla situace, že gólman Poruby fauloval a zároveň se zranil a na scénu musel jít místo Slíže Drabčík.

Třetí třetinu, do které se herně vrátil porubský gólman Marek Slíž, jednoznačně ovládly Vítkovice. Diktovaly hru a vše pečetily dvěma góly, které přidal do součtu Jan Schauer a v úplném závěru třetiny využil v poslední možné vteřině přesilovku Šimon Bialy. Ne že by si Porubané ve třetím dějství šance nevypracovaly, jen nebyly střelecky přesní a vítkovickou obranu leckdy nedokázali přelstít.

Nyní se bude čekat na rozlosování další části sezóny. Herními dny budou pátek – sobota formou tripů.