Dorostenci HC RT TORAX dobyli Horácký stadion na Vysočině

10.01.2020, Romana Opatová

I druhý venkovní zápas v tomto týdnu zvládli dorostenci pod vedením Davida Moravce na výbornou. S Duklou Jihlava se v letošní soutěži potkali poprvé a z pohledu průběžného pořadí tabulky skupiny o udržení byl domácí tým mírným favoritem. HC RT TORAX se soupeře ale nezalekl a taktickou hrou zvládl celý průběh utkání. Poruba porazila soupeře rozdílem jedné branky a z Jihlavy si tak odvezla cenné tři body. Všechny góly padly v průběhu prvních dvou třetin. Za porubský tým střílel Jakub Ślusarczyk a Krzysztof Macias. Hned v sobotu se tým utká opět na venkovním hřišti, tentokráte s brněnskou Technikou.

ELIOD Extraliga dorostu - Východ - 26.kolo pá 10.1.16:30
HC Dukla Jihlava
1:2(1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Melenovský (Šabatka, Polodna) – 10. Slusarczyk, 26. Macias Kr. (Halata) . Rozhodčí: Skopal – Polák, Nechvátal. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
HC Dukla Jihlava: Maláč (Pulda) – Adam, Šabatka, Janda, Vovsík, Sapík, Hrbek, Matějíček – Jungwirth, Melenovský, Polodna, Pavelec, Nevšímal, Valach, Sopotnik, Zdarsa, Juřička, Bulík
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Černý, Hlaváč, Gelnar, K. C. Macias, Bechný – Vehovský, Halata, Macias Kr., Slusarczyk, Koudelný, Chovanec, Lambert, Kovalčík, Hradil

Do utkání vstoupil tým HC RT TORAX aktivně a byl to on, kdo jako první v zápase skóroval. V 10. minutě překonal jihlavského brankáře Filipa Maláče Jakub Ślusarczyk. Hosté následně dostali ve 12. minutě jako první výhodu přesilové hry, bohužel ji ale nevyužili a ve 14. minutě naopak po chybě při střídání obdrželi také menší trest pro hráčskou lavici. Domácí Dukla přesilovou hru využila, Marek Melenovský srovnal stav utkání na 1:1. Ke konci první třetiny odkráčel ještě na trestnou lavici porubský Filip Hlaváč. Tuto přesilovku porubský tým důsledně ubránil.

V druhé třetině, konkrétně 25. minutě, vrátil těsné vedení porubskému týmu Krzysztof Macias po asistenci Matěje Halaty. Utkání pokračovalo šancemi na obou stranách, nicméně gólově neúspěšnými. Těsně ke konci druhé části hry byli současně potrestáni domácí David Polodna za krosček a hostující Matěj Halata za sekání.

Své tresty si hráči odpykávali převážně ve 3. třetině. Během této doby si ještě na trestnou lavici přisedl za sekání na dvě minuty i další porubský hráč Filip Hlaváč. Přesilová hra zůstala Jihlavou nevyužita, a ani následující vzájemné dvě početní výhody změnu skóre v utkání nepřinesly. HC RT TORAX udržel vedení z druhé části hry a získal tak na ledě soupeřů další 3 body. Domácí Dukla naopak poprvé ve skupině o udržení nezískala ze zápasu ani bod. Série venkovních utkání týmu Poruby tímto zápasem neskončila, hned v sobotu 11. ledna si změří síly s brněnskou Technikou.