Desáté přípravné utkání a poprvé s nulou. Dorostenci vyhráli v Havířově

23.08.2022, Gabriela Juříková

Desáté přípravné utkání odehráli porubští dorostenci v úterý 23. srpna v Havířově. A odjížděli nejen s výhrou 4:0, ale také s prvním zápasem bez inkasovaného gólu. Vedení si dorostenci RT TORAX zajistili v druhé polovině druhého dějství i díky proměněné přesilovce. Do 50. minuty přidali Porubané další dvě přesné trefy a z ledu AZetu odjížděli vítězně, navíc s dobře ubráněnými oslabeními, kterých měli víc než domácí tým. Střeleckou listinu otevřel Rodion Koyda, v přesilovce navyšoval Ondřej Jeřábek, krátce po druhé přestávce se trefil Jakub Indrst a deset minut před koncem základní hrací doby se z gólu radoval Tomáš Hansel a stanovil tak konečný výsledek.

Přípravné zápasy dorostu - přát. út 23.8.
0:4(0:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 30. Koyda (Indrst), 35. Jeřábek (Koyda, F. Veselý), 45. Indrst (Koyda, Bortoli), 50. Hansel (Bodnár). Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:4.
AZ Heimstaden Havířov: Král (Weiss) – Jurček, Beleš, Řehulka, Šenkeřík, Drastich, Burgert, Brecher, Bielesz, Konesz, Toma, Jarolím, Barnošák, Ščerba, Lacina, Makula, Kopa, Ptáček
HC RT TORAX Poruba: Láryš (S. Sobol) – Bodnár, Jeřábek, Bortoli, F. Veselý, S. Stasiuk, Gebauer, Dragon – Michalík, Hansel, P. Sobol, M. Veselý, Koyda, Jevtěchov, Indrst, M. Hlaváč, Zachariasz, Pořízka, Foltýn, Korpas, Žídek