Ani čtvrtý zápas juniorům body nepřinesl, Poruba padla s Kobrou 2:3

26.09.2021, Patrik Rošič

Junioři Poruby odehráli v neděli 26. září 5. kolo Ligy juniorů. Do RT TORAX ARENY přijeli junioři Kobry a proti domácímu celku předvedli vyrovnaný hokej. Porubští šli do tohohle utkání s důležitým cílem, a to připsat si první body do tabulky. Jenže po šťastné brance po odrazu od brusle a po góle v oslabení si nakonec všechny body připsala pražská Kobra.

Liga juniorů - 5.kolo ne 26.9.13:30
HC Kobra Praha
2:3(1:2, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Siekierka (Halata, Fornál), 35. Macias (Mikula, Plevka) – 13. Bareš (Bečvařík, Černý), 18. Lederer (Ribarovski), 34. Svoboda (Lederer, Kulinič). Rozhodčí: Šico – Kučera, Piskoř. Vyloučení: 0:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 20. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Macias, Topolanský, Dinmukhammed, Ludvík, Fišara, Kelnar – Chovanec, Urbančík, Barčák, Prokeš, Plevka, Fornál, Koudelný, Halata, Mikula, Siekierka, Lysoněk
HC Kobra Praha: Iliev – Bečvařík, Skorčík, Kulinič, Šesták, Svach, Stejskal – Rejna, Lederer, Ribarovski, Štípek, Judiak, Čermák, Svoboda, Černý, Bareš

V první třetině dali Porubští jednu branku a hosté dokázali vsítit dvě. Jako první otevřel stav utkání v 13. minutě Albert Bareš. Za tři minuty bylo srovnáno. Porubskou střídačku rozjásal Mateusz Siekierka. Netrvalo ale dlouho a hosté si díky Jana Lederera vzali vedení zpět. Do šaten tak šla Poruba s jednogólovým mankem. Další branka přišla až po polovině druhé části. Na dvoubrankový rozdíl upravil Jakub Svoboda. Za necelou minutu to ale bylo zase jenom o jeden gól. Na 2:3 snížil Kacper Macias. V poslední tercii to zkoušeli domácí v závěrečných minutách bez brankáře. Power-play ale hráči HC RT TORAX moc dobře nesehráli, a tak si tři body Kobra pojistila držením kotouče u mantinelu. Porubští junioři si tak připsali čtvrtou porážku ze čtyř utkání.