Junioři doma urvali vítězství! Valachy, lídra tabulky, porazili 3:2

01.12.2023, Eva Suchánková

První prosincový večer patřil 19. kolu Ligy juniorů, v rámci kterého se Porubané utkali s vedoucím soutěže Vsetínem. Dvěma rychlými góly v první třetině dostali soupeře pod tlak a vítězství si pak dokázali junioři RT TORAX udržet i při vsetínském power play.

Liga juniorů - 19.kolo pá 1.12.19:00
VHK ROBE Vsetín
3:2(2:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Svozil (P. Sobol), 12. Matějka (Graněčný, Kosina) 30. P. Sobol (Kosina, Hansel) – 20. Stodůlka, 52. Hrdý (Mošnička, Koláček). Rozhodčí T. Janda – Vengřín, Hladík. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2. Diváci: 69.
HC RT TORAX Poruba 2011: S. Sobol – Ševčuk, Janeček, Michalčík, Kosina, Telnov, Kalužík, Karal – P. Sobol, Šrubař, Krásnohorský, Hansel, Skřipčák, Dobša, Martiňák, Matějka, Chromišin, Svozil, Graněčný
VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Kotala, Mošnička, Šedlbauer, Machů, Fojtík, Hamřík, Herman – Cakl, Ostrčil, Matějíček, Hrdý, Koláček, Stodůlka, Urbánek, Urge, Kovář, Juráň, Heinrich

Úvodní góly porubských juniorů od sebe dělila necelá půl minuta. Nejprve se prosadil Daniel Svozil, jenž vstřelil ve svém prvním zápase za Porubu premiérový gól. Na rozdíl dvou branek pak skóre zvýšil Vojtěch Matějka. Vsetínští však krátce před sirénou snížili zásluhou Lukáš Stodůlka. V druhé třetině pak došlo k prvním přesilovým hrám po jedné na každé straně. Žádný z týmů však početní výhodu nedokázal zužitkovat. Další branka padla až v polovině zápasu, když Petr Sobol Porubanům vybojoval zpět dvougólový náskok. I ten se však hostujícím znovu podařilo snížit, když v 52. minutě využil přesilovou hru Ondřej Hrdý. Přes veškerou snahu se ale Vsetínským nepodařilo srovnat, a tak si Poruba připisuje cennou tříbodovou výhru.