Junioři neporazili ani poslední tým tabulky. S Chrudimí padli 3:5

26.11.2023, Eva Suchánková

V neděli 26. listopadu odehráli junioři 18. kolo Ligy juniorů. Na svém ledě je přivítala Chrudim, která sice do poloviny zápasu prohrávala, přesto však nakonec dokázala zvítězit. Domácí si tak připsali 3 velmi cenné body do tabulky, díky nimž se přiblížili k předposlední Porubě.

Liga juniorů - 18.kolo ne 26.11.18:45
HC Chrudim
5:3(0:2, 5:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 34. Dvořák (Štěpánek), 35. Jedlička (Kubišta, Kantor), 36. Matýs (Macas, Kubíček), 37. Štěpnička (Jirout, Štěpánek), 39. Štěpánek (Pazdera, Jirout) – 12. Chromišin (Matějka, Koida), 12. Sobol (Dobša, Hansel), 50. Hansel (Sobol Martiňák. Rozhodčí Vepřovský – Gregar, Obr. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 5:2, 5:3. Diváci: 33.
HC Chrudim: Pithart – Pazdera, Straka, Vašek, Dvořák, Kubišta, Krejčí – Novák, Jedlička, Štěpnička, Jirout, Bolehovský, Macas, Štěpánek, Kantor, Kubíček, Hemský, Matýs, Turena
HC RT TORAX Poruba 2011: Mareček – Bodnar, Kalužík, Janeček, Kosina, Telnov, Karal – Šrubař, Krásnohorský, Hansel, Skřipčák, Dobša, Koida, Martiňák, Matějka, Sobol, Chromišin, Graněčný

Porubané do zápasu vstoupili aktivněji, když se dvěma rychlými dostali do vedení. Nejprve chytajícího Pitharta prostřelil Illia Chromišin, krátce po něm ještě skóroval Petr Sobol. Porubským dvougólový náskok trval dlouhých 23 minut, pak se ale rozstříleli Chrudimští, kteří během necelých 6 minut dokázali otočit zápas na svou stranu. Po dobře mířených ranách Matěje Dvořáka, Martina Jedličky, Daniela Matýse, Robina Štěpničky a Jiřího Štěpánka vedl domácí tým o 3 branky. Porubanům se sice podařilo ještě v 50. snížit, zásluhou Tomáše Hansela. Dorovnat už ale nedokázali, a tak domů opět odjeli bez bodů.