Junioři se Šumperkem prohráli poslední zápas základní časti v poměru 1:3

12.03.2023, Eva Suchánková

V neděli 12. března se odehrálo 42., a zároveň poslední, kolo základní části Ligy juniorů. Tento den hostili Porubané na svém ledě Mladé draky ze Šumperka.

Liga juniorů - 42.kolo ne 12.3.13:30
HK Mladí Draci Šumperk
1:3(1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Szabó (Seidenglanz, Haas), 14. Gnap (Koudelný, Elze), 26. Slováček (Šotkovský, Plhal), 60. M. Netolický (Křivohlávek, Šotkovský; 5/4). Rozhodčí: Hykel – Hanzlík, Voznička. Diváci: 77. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 31:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: (Mareček)Slíž – Falhar, Hlaváč, Fišara, Řepa, Kalužík, Černý – Wawrzkiewicz, Koudelný, Šrubař, Skřipčák, Stasjuk, Chovanec, Gnap, Elze.
HK Mladí Draci Šumperk: Ježek – Slabý, Křivohlávek, Cekr, M. Netolický, Minařík, Plhal – Miškovský, Najman, Szabó, Tomeš, Seidenglanz, Ševčík, Haas, Šotkovský, O. Netolický, Maurer, Slováček.

Vedení se v 9. minutě chopili šumperští po střele Adama Szaba. Avšak tento stav ještě Porubané dokázali zásluhou Reného Gnapa srovnat.

Na začátku druhé třetiny však Draci zvýšili, když puk z hole Miroslava Slováčka skončil v porubské kleci. Porubští dostali šanci ke srovnání v podobě dvou přesilových her, které ale nedokázali využít.

Šumperk ještě dokázal potvrdit svou výhru, a to 16 sekund před koncem, když přesilovou hru využil Martin Netolický. Porubanům se tak opět nepodařilo uhrát žádný bod. Přesto na ně čeká play off, ve kterém se utkají s Českými Budějovicemi. První zápas odstartuje již ve čtvrtek 16. března.