Junioři kralují východu! Porubané porazili i Chrudim a na prvním místě už mají náskok čtyř bodů

01.10.2022, Patrik Rošič

Porubští junioři zajížděli v rámci 6. kola Ligy juniorů na led Chrudimi. Domácí se v utkání dostali do vedení, jenže Porubané dokázali docela rychle vyrovnat a vzápětí dalším gólem stav zápasu otočit. V 60. minutě dokázala Poruba do prázdné branky ještě tříbodovou výhru potvrdit. Juniorka tak vyhrála pátý zápas z celkových šesti.

Liga juniorů - 6.kolo pá 30.9.20:00
HC Chrudim
1:3(0:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 22:20 Hiemer (Macas, Matýs; 5/5) – 27:01 Elze (Halata; 5/4), 30:28 Koudelný (Moravec; 5/5), 59:19 Halata (5/5). Rozhodčí: Glanc – Hájková, Kolář. Diváci: 72. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Střely na branku: 33:45. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
HC Chrudim: Kadlc – Sopoušek, Beran, Pazdera, Dvořák, Kubant, Vaníček, Vašíček – Štrup, Štěpánek, Pilař, Hiemer, Macas, Pirner, Jirout, Vašek, Novák, Dostál, Matýs, Jaša.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Kelnar, Fišara, Černý, Falhar, Řepa, Hlaváč, Ševčuk – Elze, Koudelný, Šrubař, Chovanec, Moravec, Skřipčák, Jánoš, Gnap, Halata, Stasjuk.

První třetina skoro nic zajímavého nepřinesla, zato ta druhá už byla razantně lepší. Padly totiž celkem tři góly. Nejprve ve 23. minutě otevřel stav utkání Filip Hiemer. Zanedlouho bylo ale vyrovnáno, když se přesně trefil Daniel Elze. Porubané se však vzápětí radovali podruhé. Jakub Koudelný tak otočil otěže zápasu na stranu svého týmu – 1:2. Další branka padla až v samotném závěru střetnutí. To do prázdné svatyně domácích pečetil tříbodovou výhru Matěj Halata.