Junioři porazili Chrudim v prodloužení 2:1 a odvážejí si dva body

15.01.2023, Eva Suchánková

Třetí lednová neděle patřila zápasům 28. kola Ligy juniorů. Tým Tomáše Potěšila v něm vyjel k utkání do Chrudimi, kde o výhře Poruby muselo rozhodnout až prodloužení.

Liga juniorů - 28.kolo ne 15.1.12:15
HC Chrudim
1:2p(0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 46. Prokeš (Koudelný, Moravec), 58. Matýs (Macas, Sopoušek), 63 Koudelný (Krčmarský). Rozhodčí: Raška – Kolář, Jiruška. Diváci: 64. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
HC Chrudim: Kadlc – Sopoušek, Beran, Pazdera, Dvořák, Vašek, Straka, Vaníček – Štrup, Štěpánek, Procházka, Zdeněk, Macas, Novák, Dostál, Matýs, Jaša.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Ševčuk, Haladěj, Kosina, Hlaváč, Fišara, Černý, Řepa – Krčmarský, Elze, Wawrzkiewicz, Koudelný, Prokeš, Skřipčák, Halata, Stasjuk, Moravec, Gnap.

První třetina patřila zejména gólmanům. Příležitost k úvodnímu gólu utkání měla domácí Chrudim po faulu Kosiny, přesilovou hru se jí ovšem využít nepodařilo, a tak byl stav po první části bezbrankový 0:0.

Brankářský souboj pokračoval i ve druhé periodě, a to i přes časté početní výhody. Porubští prokázali kvalitu v oslabení, když Chrudimským juniorům zneškodnili hned tři přesilovky, ovšem ani jejich přesilová hra ve 32. minutě využita nebyla. Slíž a Kadlc v brankách tak stále zůstali bezchybní.

Skóre zápasu tedy otevřel až ve třetí třetině Marek Prokeš, který potrestal faul Chrudimi. Ještě pár minut před koncem to vypadalo, že si pro těsnou výhru dojde Poruba, ovšem necelé tři minuty před koncem se domácímu Danielu Matýsovi přece jen podařilo Slíže prostřelit, a tak poslal utkání do prodloužení.

O bonusový bod pro porubskou juniorku se postaral v 63. minutě Jakub Koudelný, který tak rozhodl o těsné výhře 2:1.