V Kolíně už s Barinkou, ale bez bodů. Poruba po změně trenéra poprvé padla

30.10.2021, Pavlína Vítková

V rámci 17. kola zajížděla Poruba do dalekého Kolína, a to už i s novou defenzivní posilou – Michalem Barinkou. Úvod zápasu však vyšel lépe domácím Kozlům, a tak RT TORAX musel dotahovat. Ani následná střelecká převaha nicméně na vítězství nestačila. Ostravané vezou domů prohru 1:2.

CHANCE LIGA - 17.kolo so 30.10.17:00
SC Marimex Kolín
HC RT TORAX Poruba 2011
2:1(1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Král (Šafránek, Piegl), 30. Veselý (Šafránek, Jankovský) – 27. Hrníčko (Bitten, Husa). Rozhodčí: Horák, Čáp – Kotlík, Polák. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 667. Střely na branku: 17:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
SC Marimex Kolín: Strmeň – Piegl, Čáp, Váchal, Kukla, Kachyňa, Čížek – Jankovský, Šafránek, Král – Krejčík, Matějček, Veselý – Svoboda, Zumr, Petržilka – Dvořák, Morong, Poppel.
HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Husa, Žovinec, Voráček, Szathmáry, Barinka, Houdek – Korkiakoski, Toman, Guman – Hrníčko, Bitten, Stloukal – Gřeš, Vachovec, Jenyš – Brodek, Hotěk, Kanko.

V úvodu utkání byly síly na ledě poměrně vyrovnané. První branka nicméně skončila v porubské síti. V desáté minutě se totiž ke kotouči dostal David Šafránek, precizní přihrávkou našel Zdeňka Krále a ten nezaváhal. O chvilku později se Poruba dočkala přesilovky, pokusy Korkiakoskiho a Jenyše však nedoputovaly do cíle. A ani následná střelecká převaha nestačila k tomu, aby Ostravané před odchodem do kabin dokázali vyrovnat. Na světelné tabuli tedy svítilo skóre 1:0.

Start prostřední části už ale vyšel lépe RT TORAXu. Suchánkovi svěřenci se od prvních okamžiků snažili natlačit před kolínskou bránu. A v čase 26:02 to skončilo gólem. Po Bittenově akci vypálil Dominik Hrníčko a zajistil vyrovnání. Stav 1:1 trval ale pouze tři minuty. Poté se při porubském oslabení trefil i Jan Veselý a vrátil výhodu na domácí stranu. Poruba si poté navíc vykoledovala další trest, musela se tedy soustředit spíše na práci v defenzivě.

V koncovce pak Porubané museli dotahovat. Postupně to zkoušeli Žovinec, Kanko, Hrníčko, Stloukal či Voráček, jejich akce ale vytoužený gól nepřinesly. Poruba tak odjíždí s těsnou prohrou.