Poruba vyrabovala Frýdek-Místek a je druhá! Zářil Dolejš, vítězství podtrhl Illéš

24.09.2018, René Chyla

Hokejisté HC RT TORAX Poruba 2011 zahodili sobotní porážku s Litoměřicemi za hlavu a v pondělí si vyšlápli na Frýdek-Místek, kterému po výhře 4:3 oplatili porážku z turnajového srpnového utkání. Frýdek-Místek se v utkání na Porubské dvakrát dotáhl, na branky Radima Tomana a Jakuba Illéše už ale zareagoval pouze snižující trefou, a tak Ostravané po více než třech letech dobyli led frýdecko-místecké Polárky.

CHANCE LIGA - 7.kolo po 24.9.18:00
HC Frýdek-Místek
3:4(0:1, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 25. Martynek (Rudovský, Hrachovský), 31. Krisl (Motloch, Kuťák), 58. Bartko (Kalus) – 4. Káňa J. (Illéš), 30. Pytlík (Toman, Gazda), 32. Toman (Baláž, Ollender), 51. Illéš (Ovčačík, Káňa J.). Rozhodčí: Doležal, Koziol – Maštalíř, Gančarčík. Vyloučení: 5:9, navíc Mikulík (FRM) OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 325. Střely na branku: 31:14 (14:7, 10:3, 7:4). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.
HC Frýdek-Místek: Daneček – Hrachovský, Kovář, Bartko, Žovinec, Krisl, Matyáš, Stránský D. – Kofroň, Mikulík, Christov – Martynek, Przybyla, Rudovský – Raška, Peterek, Kalus – Klimša, Kuťák, Motloch.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Ovčačík, Gazda; Matějíček, Krenželok; Slavík, Urbanec – Illéš, Hudeček, Káňa J. – Tomi, Zdeněk, Vymazal – Ollender, Baláž, Toman – Pytlík, Jáchym, Jankovský

Jakub Illéš (POR) (1+1)
Jiří Krisl (FRM) (1+0)
Radim Toman (POR) (1+1)

Káňova dorážka

Poruba se ve Frýdku-Místku rychle ujala vedení. Dorážky Jakuba Illéše se sice neujaly, jedna z nich se ale pak odrazila mezi kruhy na Jana Káňu, který prostřelil Lukáše Danečka mezi betony – 0:1. Ostravané šli chvíli poté do čtyř, do největší příležitosti se ale paradoxně dostal Jakub Illéš, který upláchl frýdeckomístecké obraně, v sólu ale trefil pouze domácího brankáře. Porubští byli i nadále o něco aktivnější, Tomáš Jáchym ale mířil v jedenácté minutě těsně mimo a zanedlouho trefil z levého kruhu dokonce tyč Danečkovy branky.

Illéšovy úniky, Martynkovo zasunutí a Pytlíkova gólová premiéra

Začátek druhé třetiny znovu patřil Flašarovým hráčům, Jakub Illéš ale v další sólové akci nedokázal zasunout puk za již překonaného Lukáše Danečka. Porubský útočník nedal, a tak trestal domácí celek. Rostislav Martynek se natlačil za ostravské beky a překoval levý beton Daniela Dolejše – 1:1. Radost domácích trvala jen zhruba pět minut, kdy se po nahrávce zleva od Radima Tomana prosadil z brankoviště do naprosto prázdné klece Jaromír Pytlík – 1:2.

Krislovo nahození, Tomanova radost a Mikulíkův konec

Frýdek-Místek však znovu dokázal odpovědět, tentokrát ihned v další minutě. Jiří Krisl napřáhl na modré čáře a puk zapadl ke vzdálenější tyči – 2:2. Ani to ale porubské hokejisty nezlomilo a za pár desítek sekund hosté znovu vedli. Jozef Baláž nahrával mezi kruhy Radimu Tomanovi, který z první propálil bezmocného Lukáše Danečka nad pravý beton – 2:3. V Polárce bylo ale málem znovu vyrovnáno, přečíslení Rostislava Martynka s devatenáctiletým Danem Przybylou ale v brance neskončilo. V závěru narůstaly emoce a Milan Mikulík vyfasoval za protesty směrem k sudím trest do konce utkání, a tak se Porubským naskytla přesilovka pět na tři, která byla přestávkou rozdělena na dvě poloviny.

Promrhané přesilovky, trefa měsíce pro Illéše, Zlatá helma pro Dolejše

HC RT TORAX dvojnásobnou početní převahu nevyužil, a tak dostal stejnou možnost přesilovky i Frýdek-Místek. I domácí ale početní převahu promrhali, čehož v 51. minutě využil ostravský tým. Ctirad Ovčačík vyslal ve středním pásmu křížnou nahrávku na Jakuba Illéše, který vletěl do pásma jako velká voda, najel si mezi kruhy a uklidil kotouč s pomocí břevno za Danečkova záda – 2:4. Domácí se v závěru zmohli už pouze na snížení, Daniel Dolejš navíc před třetí frýdeckomísteckou brankou vysekl další exkluzivní zákrok hokejkou, kdy puk mířil už do odkryté branky. V 58. minutě bylo skóre uzavřeno. Jan Bartko se proháčkoval až před porubského brankáře, kterého nachytal u lapačky – 3:4.

Třebíčvs.Benátky nad Jizerou1:0

Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Jednalo se o první letošní derby s Porubou, ve kterém jsme předvedli hodně individuálních chyb. Nedařilo se nám vzadu, dostali jsme navíc také lekci z efektivity v koncovce, kdy jsme inkasovali z jedenácti střel čtyřikrát. V tom nás Poruba hodně předčila, my jsme si sice vypracovali šance, ale bohužel jsme je neproměňovali. Jak jsem již zmiňoval, dělali jsme fatální chyby a to je pro nás v této fázi smrtící kombinace.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Po tom, co jsme předvedli v sobotu v poslední třetině s Litoměřicemi, musím říct, že k tomu kluci přistoupili opravdu zodpovědně. Bruslili, makali a až na pár zbytečných faulů jim nebylo co vyčíst, hráli opravdu výborně. Skvělý výkon pak korunoval brankář, který opět předvedl několik parádních zákroků.