Lenomar v přesilovce zachránil potápějící se Orlovou, B-mužstvu nepomohlo ani zmrtvýchvstání

04.01.2018, René Chyla

Porubské béčko prohrálo doma podruhé v řadě. Ač Orlová vedla na ostravském ledě už 4:0, závěr druhé a začátek třetí třetiny byl jasně v režii Porubských, kteří dokázali během jedenácti minut vyrovnat a dokonce sahali po vytouženém obratu. V přesilovce ale nakonec uštědřil smrtící ránu domácím do zátylku Kamil Lenomar, na což už HC RT TORAX zareagovat nedokázal, a z ledu tak odcházel se svěšenými hlavami po porážce 4:5.

Krajská liga Moravskoslezského kraje - 19.kolo čt 4.1.18:00
HC RT TORAX Poruba "B"
HC Orlová
4:5(0:2, 1:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 39. Buček (Rosypka), 44. Korec (Chomič, Bernát), 48. Gola P. (Baca), 50. Ballner (Gelnar) – 13. Grepl (Zientek), 16. Juhász (Deutsch), 27. Matějíček (Zakuťanský), 30. Juhász (Matějíček, Dýrr), 51. Lenomar (Deutsch, Juhász). Rozhodčí: Janda T. – Kudlička, Štěpán. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 72. Střely na branku: 31:25 (12:10, 10:8, 9:7). Průběh utkání: 0:4, 4:4, 4:5.
HC RT TORAX Poruba "B": Zavadil – Baca, do 30. Hranoš; Černín, Štěpán; Ščurek, Široký; do 20. Bijota, Dvořák – Rosypka, Bernát, Buček – Ballner, Gola P., Gelnar – Chomič, Sysala, Korec – do 20. Gola R., do 20. Hudec, do 20. Veselý
HC Orlová: Urbánek – Zientek, Deutsch, Kytka, Vaštík – Juhász, Kotásek, Grepl, Matějíček, Pavlas, Zakuťanský, Pavlát, Dýrr, Ferleťják, Lenomar, Benka-Rybár, Tvrdík

Hvězdy zápasu

Zdeněk Deutsch (ORL) (0+2)
Vít Grepl (ORL) (1+0)
Jakub Juhász (ORL) (2+1)

Greplova milimetrová teč

Porubské béčko ve třetím vzájemném měření sil s Orlovou zachytilo začátek utkání. Z obou stran se hrálo víceméně opatrně, do větší šance se až v šesté minutě dostal Ondřej Tvrdík, ten ale v přečíslení nedokázal přesně Jakubu Juhászovi naservírovat puk. V minutě jedenácté naopak nadvakrát na druhé straně neuspěl Vladimír Rosypka, jehož nejprve zastavila hruď a následně také lapačka Reného Urbánka. Zanedlouho zazvonila na brance Orlové tyč a sice po tečované střele Matěje Štěpána. Hosté otevřeli skóre ve 13. minutě. Marek Zientek napřáhl na modré a do střely dokázal ještě vložit hůl Vít Grepl, který vymetl pravý růžek Zavadilovy brány – 0:1. Přemysl Bijota poté nahrával zpoza branky do brankoviště Ondřeji Veselému, porubský útočník ale v rozhodující chvíli nedokázal puk zvednout nad Urbánkův beton.


Posilvestrovská kocovina v závěru první třetiny

Nedáš – dostaneš. Přesně toto pravidlo se naplnil do puntíku po Veselého šanci. Zdeněk Deutsch využil zaváhání ostravské obrany a do úniku vyslal Jakuba Juhásze, jenž si počkal a poté nechytatelně poslal kotouč nad levé Zavadilovo rameno – 0:2. V devatenácté minutě už to mohlo být o tři branky, když se řítil na Jana Zavadila Robin Pavlas, tentokrát ale porubský brankář zasáhl betonem. A další minelu předvedla porubská defenzíva o pár desítek vteřin později, kdy si málem do vlastní branky nešťastně tečoval puk Michal Dvořák, černý nesmysl ale nakonec minul tyč jen o milimetry.


Vystřízlivění v podobě Matějíčka a Juhásze, smolařem Chomič

Ve 25. minutě zahrozili domácí borci, střely Jana Korce a Jaromíra Širokého však jen těsně minuly Urbánkovu branku. Za dvě minuty chyboval v přesilové hře na modré čáře Michael Hranoš, z čehož se dostal do šance Michal Zakuťanský, který poté z rohu kluziště nahrával Marku Matějíčkovi, který už doklepával do prázdné – 0:3. Orlová uštědřila další lekci z produktivity o tři minuty později, kdy se odraženého puku v brankovišti zmocnil Jakub Juhász a ten opět nezklamal – 0:4. Alespoň čestný úspěch mohl zaznamenat Václav Chomič, ten ale ani se třemi dorážkami na Reného Urbánka nevyzrál. Porubští se dočkali až ve 39. minutě, kdy se parádní individuální akcí prezentoval Vladimír Rosypka, který si najel až za hostující klec, odkud už nahrával Martinu Bučkovi do prázdné – 1:4.


Vymazání čtyřbrankového manka a Lenomarova smrt

HC RT TORAX začal dotahovat až ve třetí třetině. Chomičovu nabídku z pravé strany tečoval nejprve v brankovišti nad Urbánkovo rameno Jan Korec – 2:4. Ve 48. minutě mohl následně uklidnit hosty Jakub Juhász, ten ale z bezprostřední blízkosti Zavadila bekhendem nepřekonal. Za pár sekund ale už byli Ostravané na kontakt. Patrik Gola si nabruslil na pravý kruh, odkud přesně propálil hostujícího brankáře mezi betony – 3:4. Čtyřbrankové manko bylo definitivně smazáno při vlastním oslabení, když Jakub Gelnar nahrával v 50. minutě do úniku Davidu Ballnerovi, který se natlačil za posledního obránce a poté už překonal Reného Urbánka mezi betony – 4:4. Jenže prakticky ihned museli dotahovat Pavlačkovi svěřenci znovu. Za necelou minutu se ještě v klasické přesilovce prosadil nenápadnou střelou z levého kruhu pod vyrážečku Kamil Lenomar – 4:5. Vyrovnání bylo na spadnutí minutu před koncem, kdy při power-play nejprve trestuhodně nedal do prázdné David Sysala a poté se podobné příležitosti zalekl i Martin Buček.


Ostatní zápasy 19. kola

Frýdek-Místek "B"vs.Rožnov pod Radhoštěm7:4
Bohumínvs.Nový Jičín "B"16:1
Krnovvs.Studénka3:8
Český Těšínvs.Horní Benešov8:2

Ohlasy k utkání

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba "B"): Utkání jsme si prohráli sami. Soupeře jsme nechali po hrubých chybách odskočit do luxusního náskoku 4:0 a Orlová měla v tu chvíli zápas pevně pod kontrolou. I když jsme se poté do hry vrátili a vyrovnali, tak rozhodující moment přišel v situaci, kdy jsme jeli dva na jednoho, nedali jsme a soupeř z protiútoku rozhodl. S takovým soupeřem si ale tak mnoho individuálních chyb rozhodně nemůžeme dovolit, mužstvo, jako je Orlová, totiž podobné chyby v obraně umí tvrdě trestat.

Daniel Marosz (HC Orlová): Byl to takový zvláštní zápas, protože Poruba neustále bruslila, chtěla nás zatlačit, ale my jsme prakticky každou chybu v jejich obraně dokázali potrestat. Před zápasem jsem měl ale trochu obavy, protože jsme přijeli jen se třemi obránci, a někteří hráči tak holt museli z útoku do defenzívy. Na ledě to šlo jednoznačně poznat, že forvardi se v nové roli příliš necítí, nicméně jsem nakonec rád, že jsme utkání urvali. Soupeře jsme za stavu 0:4 určitě nepodcenili, ale někdy to tak prostě je, gólman si tam také vybral svou slabší chvilku.

Tabulka po dohrávce 19. kole

mužstvo zápasyskórebody
1.Orlová 1994:5847
2.Bohumín 19104:5642
3.Studénka 1891:6737
4.Český Těšín 19108:8033
5.Krnov 2079:8233
6.Poruba "B" 18109:6631
7.Frýdek-Místek "B" 1983:6630
8.Horní Benešov 1968:11118
9.Rožnov pod Radhoštěm 2081:11913
10.Nový Jičín "B" 1933:1451