Junioři vypráskali poslední Boskovice, ve městě westernu čepovali hořkou dvanáctku

09.10.2016, René Chyla

Pouhé dvě vstřelené a šestačtyřicet obdržených branek během pěti kol = 0 bodů = Boskovice. Přesně takový tým čekal v rámci šestého kola Ligy juniorů na rozjetou Bahníkovu partu. Tak mizerný start některého z účastníků východní skupina této soutěže dlouho nepamatuje. A překvapení se nekonalo ani tentokrát. Ostravané si ve městě westernu otevřeli střelnici a dvanácti údery jen potvrdili boskovickou "formu" více než devíti inkasovaných gólů na jediný zápas. RT TORAX se tak po drtivé výhře 12:2 posunul už na třetí místo tabulky a na úplnou špici již ztrácí pouhé dva body.

Liga juniorů - 6.kolo ne 9.10.17:30
HC Boskovice
2:12(0:1, 1:4, 1:7)
Branky a nahrávky: 31. Kučera, 49. Hrubeš (Pospíšil) – 15. Malát (Bialoň, Gola P.), 27. Bijota (Kurnik), 30. Gola P. (Bialoň, Malát), 37. Jendruš (Dang), 37. Gola P. (Malát, Štěpán), 45. Malát (Gola P.), 47. Malát (Gola P., Hranoš), 56. Jendruš (Dang, Prokeš), 56. Bialoň (Malát, Hranoš), 58. Dang (Jendruš, Boháč), 60. Bialoň (Gola P., Štěpán), 60. Veselý (Fráner, Široký). Rozhodčí: Skopal – Linhart, Kleprlík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 38. Střely na branku: 16:64 (6:17, 5:19, 5:28). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:7, 2:7, 2:12.
HC Boskovice: Nečas – Němec, Hejduk, Hrubeš, Hořava – Kučera, Sekanina, Dostál, Külzer, Pospíšil, Šindelář, Zelinka, Bednář
HC RT TORAX Poruba: Hakl – Štěpán, Hranoš, Široký, Bijota, Boháč, Prokeš – Malát, Gola P., Bialoň, Fráner, Kurnik, Veselý, Dang, Bernát, Jendruš

David Malát (POR) (3+3)
Patrik Gola (POR) (2+4)
Jakub Jendruš (POR) (2+1)

Pomalejší nástup

Porubští vstupovali do utkání na ledě beznadějně posledních Boskovic v roli jasného favorita. Svou převahu však dokázali přetavit ve vedoucí gól až v patnácté minutě, kdy David Malát dorážel bekhendem vyraženou střelu do prázdné branky – 0:1. Domácí mohli srovnat v přesilovce, na precizní ostravskou defenzívu však nedokázali najít recept a RT TORAX tak odcházel do šaten s jednobrankovým vedením.

Dvoubrankový Gola, premiérová trefa Bijoty či nalezený potenciál Jendruše v útoku

Porubští udeřili podruhé ve 27. minutě. Antonín Kurnik vyslal do brejku Přemysla Bijotu, který už měl snadný úkol a uklidnil tak svou střídačku – 0:2. Za necelé tři minuty znovu úřadovala elitní formace Poruby. Jakub Bialoň nahrával mezi kruhy Patriku Golovi, jenž prostřelil Nečase mezi betony – 0:3. Nadechli se ale také domácí hokejisté. Minutu a půl po porubském třetím gólu zaváhal Matěj Hakl, čehož využil Michal Kučera, který poslal puk lehkým dloubnutím za brankovou čáru – 1:3. RT TORAX následně překonal během sedmnácti sekund boskovického Nečase hned dvakrát. Michal Dang našel zpoza branky připraveného Jakuba Jendruše, který se už nemýlil – 1:4. Následně si Patrik Gola najel z rohu kluziště na hranici kruhu, odkud zamířil na bližší tyč – 1:5.

Malátův hattrick a snížení Hrubeše v přesilovce

Poslední třetina už byla jednoznačnou záležitostí. Ve 45. minutě přihrával Patrik Gola mezi kruhy Davidu Malátovi, který přízemní střelou zamířil přesně k pravé tyči – 1:6. Za dvě minuty už porubský ostrostřelec kompletoval hattrick. Patrik Gola si objel domácí klec a nahrávkou přes brankoviště vybídl Davida Maláta, který už pálil do prázdné – 1:7. Chvíli nato ale domácí snižovali. V početní převaze střílel od modré Kryštof Hrubeš a puk zastavila až síť za Haklovými zády – 2:7. Už to vypadalo, že Boskovice schytají dosud nejmenší debakl, v závěru ale přišla hororová pětiminutovka.

Pět gólů během 265 vteřin v závěru

V čase 55:32 Michal Dang zmátl domácího obránce, v rozhodující chvíli našel parádní zadovkou najíždějícího Jakuba Jendruše, jenž už neměl problém přidat osmý hřebíček do černé boskovické rakve – 2:8. Deset vteřin po buly dostal kotouč Jakub Bialoň, který se prokličkoval mezi několika hráči a prostřelil Nečase podeváté – 2:9. Za dvě minuty už Poruba točila vychlazenou desítku. K dorážce Jendrušovy pumelice se dostal Michal Dang, který už jen doklepl puk do prázdné branky – 2:10. Patrik Gola pak 55 sekund před koncem našel perfektně Jakuba Bialoně, na něhož taktéž zívala prázdná Nečasova svatyně – 2:11. Poslední branka padla z hole Ondřeje Veselého, který bude muset stejně jako Přemysl Bijota s Jakubem Jendrušem sáhnout kvůli premiérové brance hlouběji do kapsy. Porubský útočník se trefil tři vteřiny před koncem přesně nad beton k tyči – 2:12.

Ostatní zápasy 6. kola

Přerovvs.Opava6:3
Fr.Místekvs.Prostějov3:2
Uh.Brodvs.Havířov2:6
Uničovvs.Brno2:5

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Do poloviny zápasu ještě nebylo vůbec nic rozhodnuté a hra byla vyrovnaná, ale v té druhé polovině už jsme jasně dominovali a soupeře přehrávali. Opět jsme ale zbytečně faulovali v útočné třetině, z čehož pak soupeř těžil a dal nám dva góly. Musím pochválit zejména první lajnu, která měla na tomto vítězství hlavní podíl.