Poruba rázně utnula sérii neúspěchů, Techniku vyprovodila osmibrankovým debaklem

14.01.2017, René Chyla

Přesně měsíc trvalo netrpělivé čekání na tříbodovou výhru. RT TORAX konečně předvedl parádní výkon a na domácím ledě si hravě pohrál s neškodnou Technikou, kterou do jihomoravské metropole vyprovodil osmi brankami. Zajímavým faktem ale je, že do zápasu poprvé v historii nenastoupil jediný porubský odchovanec.

2. liga - skupina Východ - 33 so 14.1.17:00
Technika Hockey Brno
Branky a nahrávky: 1. Kafka (Zachar), 8. Dresler (Sztefek, Piecha), 23. Sztefek (Dresler), 31. Kafka (Kaluža), 32. Sztefek (Dresler, Illéš), 35. Zachar, 45. Smrčka (Seidler, Zachar), 45. Illéš (Sedlář, Vaněk) – 19. Bustin (Šidák), 46. Matov (Benýšek, Štancl). Rozhodčí: Krenželok – Rožánek, Gančarčík. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 412. Střely na branku: 50:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 8:1, 8:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech – Slavík, Dresler, Flašar, Kaluža, Bail, Puzič, od 38. Adamík – Sztefek, Piecha, Illéš – Zachar, Kafka, Smrčka – Seidler, Sedlář, Vaněk – od 42. Kuťák, Moskal, od 40. Tomčák
Technika Hockey Brno: Slavíček (od 32. Novák) – Cívka, Štancl, Brzobohatý M., Vágner, Šidák – Biolek, Benýšek, Brzobohatý P., Švaňhal, Florek, Stehlík, Čtvrtníček, Bustin, Medek, Matov, Grunwald

Hvězdy zápasu

Michal Sztefek (POR) (2+1)
Jan Dresler (POR) (1+2)
David Zachar (POR) (1+2)

Parádní nástup, Dreslerův skvělý debut a Bustinovo využití přesilovky

Porubští borci začali parádně. Už po 51 sekundách hry vypíchl jednomu z hostů ve středním pásmu kotouč David Zachar, jenž se tak dostal do situace dva na jednoho. V ní si kanonýr počínal velmi zkušeně, v rozhodující chvíli naservíroval puk najíždějícímu Dominiku Kafkovi, který se trefil přesně pod Slavíčkovu lapačku – 1:0. Srovnat mohl na druhé straně o chvíli později Jiří Čtvrtníček, odražený kotouč ale mezi kruhy nezpracoval a Jakub Čech tak vážnější problémy neměl. Porubští tak v osmé minutě přidali druhý zásah do černého. Michal Sztefek nahrával před brankoviště Janu Dreslerovi, jehož rána si našel cestu přímo pod víko – 2:0. Technika ale ještě do pauzy snížila. V přesilovce napřáhl na levém kruhu Peter Bustin, který nechytatelně vymetl všechny pavučinky z levého horního růžku porubské klece – 2:1.

Destrukce Techniky ve druhé třetině

Porubští hokejisté znovu zachytili začátek třetiny. Ve třiadvacáté minutě se při početní převaze dostal mezi kruhy k puku Michal Sztefek, který bekhendem poslal černý kus pryže do odkryté branky – 3:1. Domácí byli čtvrté brance velmi blízko při další přesilovce. Kalužovu dělovku od modré tečoval Michal Sztefek pouze do tyče. V téže herní situaci se pak ovšem parádně prosmýkl mezi obránci Dominik Kafka, jenž z levého kruhu parádní střelou zvýšil k protější tyči – 4:1. Za necelé dvě minuty našel parádně Jan Dresler z levého kruhu napravo Michala Sztefka, na něhož už zívala poloodkrytá branka – 5:1. To už bylo pro Vlastimila Odehnala příliš a v brněnském brankovišti nahradil Zdeňka Slavíčka Josef Novák. Změna ale příliš nepomohla, jelikož zanedlouho v oslabení ujel David Zachar, který z předbrankového prostoru prostřelil bezmocného Nováka – 6:1.

Smrčkova trefa do prázdné branky, Illéšovo navýšení a Matovova střela mezi betony

Ostravané šlapali i nadále. V čase 44:44 přihrával Petr Seidler z pravého kruhu Marku Smrčkovi, který už měl před sebou pouze odkrytou branku – 7:1. Za devět vteřin jásali porubští fanoušci znovu. Jakub Illéš parádně zužitkoval Sedlářovu nabídku a donutil osmým zásahem hostující mužstvo k vybrání oddechového času – 8:1. Za necelou minutu však snížily Sovy. Karel Benýšek přihrál před branku Patriku Matovovi a ten usměrnil puk mezi Čechovy betony – 8:2. Marek Kaluža dopravil puk do brněnské branky podeváté, nicméně docílil jí kopnutí, a hlavní sudí tak musel rozpažit.

Ostatní zápasy 33. kola

Hodonínvs.Vsetín5:6
Kopřivnicevs.Val.Meziříčí6:3
Nový Jičínvs.Šumperk2:3

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Přistoupili jsme k utkání zodpovědně, věděli jsme, že už potřebujeme vyhrát za tři body. Myslím, že celý zápas jsme měli suverénně pod kontrolou, byli jsme mnohem lepší, na puku, vytvořili si spoustu šancí a především nám tam napadaly góly, což vidím jako největší pozitivum, protože v posledních střetnutích jsme se střelecky trápili.

Luděk Stehlík (HC Technika Brno): Špatně jsme vstoupili do zápasu, dostali jsme rychlé dvě branky, ale dokázali jsme alespoň snížit a po první třetině to bylo 2:1. Nicméně jsme tahali za kratší konec, Poruba byla výrazně lepší. V tom složení, v jakém jsme byli, jsme neměli šanci.

Tabulka po 33. kole

mužstvo zápasyskórebody