Série těsných porážek nebere konce, Poruba podlehla také Valašskému Meziříčí

01.10.2011, Adam Bagar

Porubští hokejisté měli k dispozici již šestý pokus k prolomení své nepříznivé série porážek. Také tentokrát ovšem utkání do vítězného konce nedovedli. Přitom by si alespoň bod opět zasloužili. Na vedoucí trefu Bobrů dokázal RT TORAX reagovat góly Michala Galgonka a Jana Matějného. Vedení 2:1 vydrželo domácím ještě do konce druhé části, jenže poslední dvacetiminutovku zvládli lépe Valaši a dvěma góly otočili na konečných 2:3. Porubským už nepomohla ani hra bez brankáře, přišla tak na řadu další smolná porážka, již s pořadovým číslem šest. Dočkáme se bodového posunu ve středu na půdě Uherského Hradiště?

2. liga - skupina Východ - 7.kolo so 1.10.17:00
HC RT TORAX Poruba 2011
HC Bobři Valašské Meziříčí
2:3(1:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 17. Galgonek (Kotásek, Piskura), 27. Matějný (Mintěl) - 16. Varga Mar. (Balga, Hartmann), 41. Bokroš (Ambruz), 51. Musil (Varga Mar.). Rozhodčí: Šutara - Barteček, Moravec. Vyloučení: 4:6, navíc Vašut (VAM) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 420. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Wolf, Piskura, Golab, Vnenk, Šindelář, Mintěl, Mládenka, Hruzík - Kotásek, Pavlačka, Kalina, Zuber, Matějný, Badžo, Krayzel, Vajda, Galgonek.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák - Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Dostál, Dvořák, Hartmann, Kopecký, Linduška, Martiník, Mikel, Musil, Ovšák, Růčka, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vašut.

Duel Poruby s Valašským Meziříčím začal poněkud opatrně. Zpočátku byla mírně aktivnější Poruba, ale postupně se misky vah převážily na stranu Bobrů. Přesto diváci žádné větší šance na porubském zimáku neviděli. Do vedení šli přece jen hosté. Balga našel u tyče volného Martina Vargu a ten krásnou střelou pod víko překonal Gleicha.

Uběhlo pouhých sedmnáct vteřin a RT TORAX dokázal vyrovnat. Velkou chybu gólmana Slováka, který špatně zvážil své vyjetí z branky, potrestal pohotově Michal Galgonek kličkou a následným trefením se do zcela odkryté klece. Domácí hokejisty branka nabudila. Ve dvojnásobné přesilovce mohl v závěru třetiny strhnout vedení na porubskou stranu Matějný. Stačilo mu pouze přehodit ležícího gólmana, přesto trefil jen nastavenou lapačku.

Valašské Meziříčí vstoupilo do druhé tercie lépe, ze svého tlaku ovšem nedokázalo vytěžit ani žádnou větší šanci. Udeřila tak na druhé straně v přesilové hře Poruba. Mintělovu střelu od modré tečoval těsně před Slovákem Jan Matějný, jenž ještě vloni hájil právě barvy celku z Valašského Meziříčí. Tímto gólem jakoby odstartoval festival velkých šancí.

Velmi blízko k vyrovnání byl Balga, ten měl před sebou zcela volnou horní část branky, nechal však vyniknout Gleichovu lapačku a jen nevěřícně kroutil hlavou nad tím, co dokázal spálit. Na druhé straně napálila domácí hvězda Krayzel pouze břevno Slovákovy svatyně. Gólem neskončila ani situace dva na jednoho, při které Martiník našel nejmladšího ze tří Vargů a ten opět ztroskotal na výborném Gleichovi. V závěru třetiny z mezikruží neuspěl ani agilní Krayzel, a tak jsme již ve druhé periodě další branku neviděli.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky dostali Valaši možnost přesilové hry a tu také dokázali velmi rychle přetavit ve vyrovnávací gól. Ambruzovu střelu od modré Gleich neudržel a Lukáš Bokroš tedy jen klepnul do touše, který se došoural za brankovou čáru. V přesilovce mohl poslat domácí opět do vedení Matějný. Pavlačkovy příhry k tyči před prázdnou branku ovšem trestuhodně využít nedokázal.

A tak se trestalo na druhé straně. Dělovkou od modré se prezentoval Jakub Musil a Gleich byl tentokrát zcela bezmocný. V závěru vrhla Poruba všechny síly do útoku, vzala si oddechový čas, odvolala gólmana, ale ani to všechno k jejímu vytouženému srovnání nevedlo. Ani na šestý pokus se tedy nedočkala vítězství a podlehla opět těsně 2:3.

Ostatní výsledky 7. kola II. ligy - Východ:

AZ Havířov 2010 - VHK Vsetín 4:3
HC Uherské Hradiště - HC Frýdek - Místek 5:1
HC Nový Jičín - HC ZUBR Přerov 3:5
HC Plus Oil Karviná - HC Slezan Opava (NEDĚLE 2.10.)

Ohlasy k utkání

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba 2011): Kluci bojovali, dali do toho vše, ale rozhodlo proměňování šancí. Měli jsme řadu příležitostí, několikrát šli kluci sami na branku. Měli jsme proměnit některé šance a utéci soupeři na dva tři góly. Pak jsme inkasovali v oslabení a u třetího gólu měli kluci lehnout do rány.

Ing. Jaroslav Stuchlík (HC Bobři Valašské Meziříčí): Zápas pouze potvrdil, že soutěž bude velice vyrovnaná. Všechna naše utkání jsou velmi těsná, hrajeme často prodloužení, případně o gól vyhrajeme nebo prohrajeme. Jsem rád, že jsme konečně zvládli koncovku, v předchozích zápasech tomu bylo naopak. Je to důležité i pro psychiku hráčů. Bylo to velice vyrovnané utkání. V obraně jsme byli možná trošku více disciplinovanější.