Také v Přerově vyšla Poruba bodově naprázdno a klesla na samotné dno tabulky

28.09.2011, Aleš Novotný, Adam Bagar

Ani páté utkání nepřineslo porubským hokejistům premiérový bodový zisk. Tentokrát se však představili na horké půdě neporaženého Přerova. Zubři byli zpočátku lepším celkem a vypracovali si pohodlný čtyřbrankový náskok. Až poté Poruba přidala a nedovolila již Hanákům skórovat, naopak sama přidala dvě branky z holí Marka Badža a Michala Galgonka. V závěru se ještě pokoušeli svěřenci trenéra Vavrečky o hru bez gólmana, ale ta už změnu výsledku nepřinesla, a tak Přerov zdolal RT TORAX 4:2. Vzhledem k tomu, že Uherské Hradiště dokázalo vybojovat bod ve Valašském Meziříčí, klesli Porubští na samotné dno tabulky. V dalším utkání je čeká domácí souboj s Bobry.

2. liga - skupina Východ - 6.kolo st 28.9.18:00
HC ZUBR Přerov
HC RT TORAX Poruba 2011
4:2(1:0, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Faltýnek, 26. Kundrátek (Kolařík), 27. Hanák (Kotásek), 28. Ditrich (Kocan, Brančík) - 34. Badžo, 56. Galgonek (Mintěl, Wolf). Rozhodčí: Volf - Kika, Matěj. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 37:22. Průběh utkání: 4:0, 4:2.
HC ZUBR Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil, Sklenář, Drábek - Kočara, Hanák, Goiš - Sedlák, Kolařík, Kundrátek - Brančík, Menšík, Ditrich - Kotásek M., Blinka, Kocan.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Šindelář, Mintěl, Wolf, Hruzík, Vnenk, Mládenka, Piskura - Chaloupka, Krayzel, Matějný, Zuber, Pavlačka, Galgonek, Vajda, Badžo, Zdráhal, Kotásek J.
Utkání přerovských Zubrů s Porubou začalo z obou straně hodně opatrně. Tým TORAXu si po krátkém pobytu v útočném pásmu zahrál přesilovku, ale v ní přišel pouze pokus Matějného o dorážku Krayzelovy střely, který nebyl úspěšný. Počet hráčů se ale poté vyrovnal a s výhodou jednoho muže v poli byl chvíli také Přerov. I on ale nadějnou příležitost skórovat nevyužil a navíc po třech minutách promarnil další přesilovku. Od 10. minuty už ale Zubři přece jen zabrali a svého protivníka dostali pod tlak. Ten sice na chvíli zmírnil faul Ditricha, ovšem po jeho skončení se Přerov vrátil do tempa a dočkal se zaslouženého gólu. Na začátku 19. minuty po buly získal kotouč kapitán Faltýnek, lehce si popojel k brance a ostrou střelou rozvnil síťku.

Zatímco první třetina byla na počet zajímavých momentů slabá, v té druhé už byla situace zcela opačná. Přerov začal prostřední část hry s velkým elánem, ke kterému mu dopomohla přesilová hra. V ní Zubři soupeře hodně sevřeli a dorážející Kundrátek rozjásal stadion podruhé. To ovšem ale ještě Poruba netušila, jakou další gólovou spršku v pohodě hrající domácí chystají. Za půl minuty totiž ujel po křídle Hanák a nádhernou střelou, na kterou byl Gleich krátký, zvýšil vedení na 3:0. A aby toho nebylo málo, po dalším okamžiku byl úspěšný také dobře najetý Ditrich.

Na velký posun ve skóre střídačka Poruby okamžitě reagovala oddechovým časem, ale následně při vlastní přesilovce mohla inkasovat popáté. Krásné přečíslení dvou na jednoho v podání Hanáka a Kotáska ovšem zakončil navrátilec do sestavy jen střelou do brankáře Gleicha. V dalších minutách druhé třetiny pak domácí Zubři mírně zvolnili tempo a to se jim nevyplatilo. Potrestal je za to aktivní Badžo, který ihned po buly střílel a domácí si sami kotouč srazili do branky. Následně mohlo být vedení Přerova ještě menší, jenže Kotáskova prudká střela mířila jen do tyče.

Třetí třetinu zahájil velkou šancí zase Kotásek, ale tentokrát ten přerovský. Jeho rychlá střela z první skončila v Gleichově lapačce. Také o chvíli později zraky diváků na stadionu směřovaly především do obranného pásma Zubrů, ostře totiž pálil Mintěl a Tihlář musel být v pohotovosti. Stejné to bylo také při pokusu Chaloupky, který ve 49. minutě číhal před kasou na dorážku, ale kotouč nedokázal dostatečně zvednout přes ležícího gólmana. Sedm minut před koncem třetí třetiny mohl Přerov soupeři opět o kousek odskočit, dobře postaveného Kundrátka však vykolejila ostrá Kolaříkova přihrávka.

Závěrečné chvíle periody s pořadovým číslem tři tak přinesly ještě gól v přerovské síti. Tihláře překonal nepříliš prudkou střelou Galgonek a zadělal ještě na menší drama. Zubři už však další zmírnění náskoku nepřipustili a navíc ještě byli hodně blízko gólu do prázdné branky při power play Toraxu. Stav 4:2 už se ale nezměnil a tak fanoušci si opět mohli po siréně užít s hráči vítěznou děkovačku.

Ohlasy k utkání

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): S dalšími třemi body jsme samozřejmě spokojení, naše hra už byla daleko lepší, než v minulém utkání. Poruba má hodně kvalitní mančaft, stačí si přečíst všechna ta jména v sestavě, ale zatím jí to moc nešlape. V první třetině jsme neměli mnoho šancí, ale ta druhá už zápas jednoznačně rozhodla. Dokázali jsme proměnit krásné akce. Poruba se ale přesto ještě snažila, otevřela hru a byla ve třetí třetině hodně nebezpečná.

Jan Vavrečka (HC RT TORAX Poruba 2011): Všichni viděli, že zápas rozhodla druhá třetina. My jsme dnes měli cíl se konečně trochu zmobilizovat a začít bojovat. Za poslední třetinu bychom si určitě zasloužili potlesk a takovou malou chválu, protože jsme se nevzdali a bojovali až do konce.