Vyjde souboj s Jágrem napočtvrté? Ervīns Muštukovs se těší do Poruby

Lukáš Bajgar, 13.05.2020
Jméno mezinárodního puncu získala do svých řad Poruba, lotyšský brankář Ervīns Muštukovs se prvně ve své kariéře stěhuje do Česka, aby zde prokázal své cenné zkušenosti. „V Ostravě jsem byl jen na otočku,“ poukazuje zkušený kasař, že mu není Ostrava zcela neznámá.

HC RT TORAX Poruba 2011 získal do svých řad brankáře s obrovskými zkušenostmi, proč jste se rozhodl jít do ostravského prvoligového celku? Jak moc je vám kvalita Chance ligy známá?
„Rozhodlo, že je Česko hokejovou zemí, věřím, že v České republice má každá soutěž kvalitní hráče a i trenéry. Chtěl jsem zároveň hrát v zemi, ve které jsem ještě nepůsobil. Je pravda, že toho o lize moc nevím, ale mám zprávy, že je kvalitní.“

A to se možná v Chance lize objeví opět Jaromír Jágr… Už jste si proti němu zachytal?
„Co se týče Jaromíra Jágra, bylo by pěkné si proti němu zahrát. Když v roce 2015 hrálo Česko na MS v Praze proti Lotyšsku, byl jsem na střídačce, a totéž mě potkalo i na předešlých olympijských hrách jak ve Vancouveru, tak v Sochi.“

Česko vám není zcela neznámou zemí, na MS v Praze jste si zachytal proti Kanadě, dostal jste se také do Ostravy?“
„V Ostravě jsem byl jen na otočku, když jsem cestoval po Polsku, tak jsem se narychlo zastavil v Ostravě, ale o městě samotném toho moc nevím. Je pravdou, že jsem byl v Praze na mistrovství světa, hrál jsem proti Kanadě, ale tehdy kanadští hráči poráželi všechny týmy velkým rozdílem. Vždyť ve finále smetli Rusko 6:1. Pro nás to byl opravdu těžký zápas.“

Nyní Vás čeká individuální příprava i díky restrikcím covid-19, jak náročná je?
„Díky covidu je příprava přeci jen těžší, ale nic nenadělám. Jako profesionál se musím přizpůsobit dané situaci, stále můžu cvičit se svou váhou, běhat nebo jezdit na kole.“

S čím tedy do Poruby přicházíte, co byste vzkázal fanouškům místního klubu?
„Myslím si, že v lize má každý ambice vyhrát, nemyslím si, že by Poruba měla být jiná. Všem fanouškům Poruby bych rád vzkázal, že budu hrát tak dobře, jak jen umím, a že budu chtít pomoci vyhrát každé utkání! Mým osobním cílem je vždy totéž – hrát dobře a pomáhat klubu vyhrávat každé utkání.“