Třikrát hurá! Mládež HC RT TORAX Poruba se vrací domů

Lukáš Bajgar, 11.11.2023
Plánovaná rekonstrukce a modernizace strojovny je u konce, po několika měsících práce se spouští tréninková hala RT TORAX ARENY.

S ukončením ligového ročníku 2022/2023 byl pozastaven provoz technologicky zastaralé strojovny Zimního stadionu Ostrava-Poruba a současně v obou halách byly zahájeny práce obnovy systému chlazení.

Zatímco velká RT TORAX ARENA navíc prožívá největší modernizační práce od roku 1998, tréninkovou halu tyto práce čekají až v kalendářním roce 2024.

Co bylo společné oběma halám, tak výměna strojovny a mrazícího zařízení, která přinese nejen ekonomickou, ale i ekologickou úsporu v řádu několika tun amoniaku ročně.

Testovací provoz proběhl na výbornou a v pondělí 13. listopadu se definitivně otevírají brány tréninkového stadionu a to za účasti porubských mládežnických hokejistů.

„Jsem nesmírně rád, že jsou několikaměsíční práce hotovy a že se mládež HC RT TORAX vrací domů,“ září nadšením generální manažer Pavel Hinner, „především se ekonomicky uleví klubu, ale musím hovořit i za všechny rodiče, vedoucí a trenéry, kteří dennodenně vypomáhali s cestováním, se zařizováním a se všemi organizačními záležitostmi.“

„Konečně se zase mohou děti více věnovat například škole, než trávit čas pendlováním v autobusu do Kravař a nazpátek,“ připomíná jedno z největších pozitiv manažer porubského týmu. „Zkvalitní se tréninkový proces a opět můžeme zcela koncepčně vést výchovu mladých hokejistů a hokejistek. Na druhou stranu musíme poděkovat kravařské Buly Aréně, že nám umožnila pracovat v tamějším azylu za zcela komfortních podmínek.“

Od pondělí se už opět mohou mladí hokejisté těšit nejen na tréninky takříkajíc doma, ale především i na zápasy před vlastním publikem, často rodiči, prarodiči, přáteli a dalšími.

„A-tým nadále zůstává v Kravařích,“ pokračuje Pavel Hinner, „rekonstrukce RT TORAX ARENY je v plném proudu, ale víme, že do nového roku před svými fanoušky hrát nebudeme. Jen připomenu, že se v hale nemění pouze ledová plocha, ale i mantinely, sedačky, mění se dispozice některých tribun a i zázemí klubu.“