Trápení je fuč, Poruba už zase jede. Po dvou prohrách jsme si něco řekli, přiznává Luka

Adam Bagar, 04.02.2018
Zdá se, že období rozpačitých výkonů je pryč. Porubští hokejisté navázali na vítězství v Novém Jičíně, doma přehráli Kopřivnici hladce 5:1 a na čele tabulky drží luxusní osmibodový náskok. "Něco jsme si po předchozích dvou porážkách řekli a zase najeli na vítěznou vlnu," pokyvuje útočník Vladimír Luka, který po další trefě nasbíral už 43 bodů.

RT TORAX začal proti Kopřivnici skvěle a od začátku měl otěže pevně ve svých rukou. "Přesně tohle bylo naším cílem. Trenéři nám jasně řekli, že na ně zkusíme vlétnout, což se povedlo a přestože jsme po chybě inkasovali, podařilo se nám první třetinu vyhrát 3:1," těší Luku. Právě on vstřelil důležitou uklidňující třetí branku svého týmu.

Poruba nepolevila ani v úvodu druhého dějství, na kopřivnickou obranu se valil jeden útok za druhým. "Bylo super, že jsme přidali další dva góly a ve zbytku zápasu už si v podstatě jenom hlídali výsledek. Tam to bylo hlavně o tom, ať se nikdo nezraní a pošetříme síly na další utkání s Opavou," přiznává zkušený útočník po jasné výhře 5:1.

Oba týmy mohly skóre změnit výsledek v přesilovkách, ale ty jim nevycházely podle představ. Poruba dokonce hrála 91 sekund v pěti proti třem, ale gól nedala. "Tam byl problém v tom, že já byl zrovna na trestné lavici," usmívá se Luka. "Ale ne, kluci měli šance, nějaké tyčky, stříleli, snažili se, ovšem každý zápas není posvícení," doplňuje.

Hlavní arbitr Jakub Koziol rozdal celkem čtrnáct menších trestů, přičemž polovina z nich byla za vysokou hůl. Zápas tak místy s trochou nadsázky připomínal šermovanou. "Někdy to tak je, to k hokeji patří." Kvůli zranění v obličeji nedohráli hostující Michal Krutil a porubský Jan Káňa. "Má něco kolem nosu, ale věřím, že bude v pondělí hrát."

Poruba se s Kopřivnicí střetla podruhé v tomto týdnu, celkově pak pošesté v aktuální sezoně. Teď ji čeká dohrávka s poslední Opavou, se kterou se střetne rovněž pošesté. "Tenhle systém soutěže byl chybou. Tolik kol, to už nemá s hecováním nic společného. Teď už se chystáme hlavně na play off, chceme skončit první," prozrazuje Luka.

"Je to takové zvláštní. Hrát s každým čtyřikrát, dvakrát doma, dvakrát venku, by bohatě stačilo, ale sedmkrát? Pokud bychom nedej Bože hráli v play off nějakou sérii na pět zápasů, tak s tím soupeřem sehrajeme dvanáct utkání za sezonu, což už je fakt šílené. Doufám, že příští sezonu už to nebude," zakončuje opora porubské ofenzivy.