Starší dorostenci na závěr sezony sehráli ještě tři těžká utkání s polskou osmnáctkou

Adam Bagar, 12.04.2013
Ačkoliv měli porubští starší dorostenci už tak náročnou a zápasově bohatou sezonu, po skončení úspěšné baráže o extraligu se místo do bouřlivých oslav pustili do dalších přípravných zápasů. Hned třikrát v minulých dnech změřili svěřenci trenéra Petra Rambouska síly s reprezentačním výběrem Polska do osmnácti let. Úvodní dvě utkání sice RT TORAX nerozehrál vůbec špatně, ale polské gólové smrště ze závěrečných třetin rozhodly o jeho porážkách. Ke třetímu duelu zajížděla Poruba do Tych s posíleným kádrem. Diváci viděli celkem sedmnáct branek a o vítězi musely rozhodovat až samostatné nájezdy. Hattrickem, a celkově pěti body, se blýskl obránce Michael Dusík.

1. zápas: Reprezentace Polsko U18 – HC RT TORAX Poruba 7:4 (1:3, 3:1, 3:0)
Branky a nahrávky:
14. Wronka (Fraszko), 21. Wronka (Malicki), 27. Naparło (Matusik), 36. Wronka (Fraszko), 46. Matusik (Fraszko), 51. Sawicki, 54. Fraszko (Wronka) – 9. Rataj (Laryš), 10. Kurnik, 20. Csomor (Smrčka), 22. Mládek (Rataj, Laryš).
Rozhodčí: Radzik – Przyborowski, Młynarski.
Vyloučení: 8:6, navíc Dolny, Gazda (oba POL) a Csomor, Smrčka (POR) 5 min. + OK.
Sestava Polska: Kieler – Tumulik, Nowotarski, Dębowski, Sulka, Dolny, Kałużny, Gazda, Falkenhagen – Sawicki, Wanat, Świerski – Bielec, Naparło, Budzowski – Wronka, Fraszko, Matusik - Krzemień, Malicki, Kisielewski.
Sestava Poruby: Filip – Ščurek, Sikora, Štěpán, Demel, Kotas, Bolek, Boleslavský, Kropka – Havránek, Stoklásek, Holaň – Csomor, Smrčka, Gřeš – Laryš, Mládek, Rataj – Kurnik, Rajnoch, Bartoň.

2. zápas: Reprezentace Polsko U18 – HC RT TORAX Poruba 7:3 (1:2, 1:1, 5:0)
Branky a nahrávky:
1. Fraszko (Malicki, Wronka), 37. Fraszko (Malicki), 41. Budzowski, 50. Michalski (Wąsiński, Nahunko), 51. Bielec (Sawicki, Gazda), 57. Sawicki z TS, 60. Wronka (Fraszko, Malicki) – 4. Csomor (Smrčka), 16. Smrčka (Csomor, Gřeš), 39. Csomor (Kotas).
Vyloučení: 5:5.
Sestava Polska: Manista (41. Kapica) – Tumulik, Nowotarski, Dębowski, Sulka, Dolny, Kałużny, Gazda, Falkenhagen – Sawicki, Wanat, Wąsiński – Bielec, Nahunko, Budzowski – Wronka, Fraszko, Matusik - Krzemień, Malicki, Kisielewski.
Sestava Poruby: Mec – Ščurek, Sikora, Štěpán, Demel, Kotas, Bolek, Boleslavský, Kropka – Csomor, Smrčka, Gřeš – Holaň, Mládek, Rataj – Kurnik, Rajnoch, Bartoň.

3. zápas: Reprezentace Polsko U18 – HC RT TORAX Poruba 9:8 sn. (3:1, 4:5, 1:2)
Branky a nahrávky:
2. Malicki, 4. Budzowski, 8. Naparło, 26. Fraszko, 37. Naparło, 37. Krzemień, 39. Dolny, 48. Malicki, rozhodující sam. náj. Fraszko – 19. Dusík (Vidlák, Sedlář), 21. Vidlák (Dusík, Sedlář), 25. Dusík (Sedlář, Vidlák), 37. Dusík (Vidlák), 39. Smrčka (Piják), 39. Sedlář (Kysučan), 47. Kysučan (Vidlák, Dusík), 55. Csomor (Smrčka).
Rozhodčí: Radzik – Przyborowski, Młynarski.
Sestava Polska: Kapica (41. Manista) – Gazda, Dolny, Kałużny, Nowotarski, Tumulik, Krawczyk, Falkenhagen, Sulka – Bielec, Sawicki, Budzowski – Malicki, Wronka, Fraszko – Świerski, Wanat, Naparło – Nahunko, Krzemień, Michalski.
Sestava Poruby: Maček – Dusík, Sikora, Štěpán, Puškár, Ščurek – Sedlář, Vidlák, Kysučan – Csomor, Smrčka, Piják – Kurnik, Stoklásek, Boleslavský.