Soustředění bylo skvělé, parta se stmelila, říká Lukáš Klimek o pobytu na Slovensku

Vladimír Vronka, Lukáš Bajgar, 18.08.2006
Hokejisté Sarezy strávili na Slovensku čtyři dny. Po tuto dobu se museli potýkat s řadou nepříjemností. První bylo nachlazení či jiné zdravotní potíže, které si řada hráčů přivezla z Ostravy, další byl zrušený trénink, který museli Ostravští odřeknout, protože se v kabinách haly v Liptovském Mikuláši netopilo a věci nestíhaly uschnout a v neposlední řadě to byla Hala II ve Zvolenu, ve které by se zápasy mužů neměly vůbec konat. Na druhou stranu museli být spokojení s nádhernou scenérií, jež na Slovensku v blízkosti Nízkých Tater převládá a také se svým herním projevem, neboť ze tří zápasů s extraligisty utrpět jen jedinou porážku, a to s hvězdami hrajícím Zvolenem.

Boháč Mezi nejlepší hráče patřil Daniel Boháč, kterému soustředění herně vyšlo. „Soustředění se celkem povedlo, hráli jsme výborně. Organizačně bylo vše skvěle zajištěno. Bylo to super, výsledky byly také skvělé, jen proti Zvolenu jsme mohli uhrát alespoň remízu.“ Hráči byli na Slovensku čtyři dny, krajina vybízela k prohlídce. „Nestihli jsme vůbec nic. Bylo to vyloženě o zápasech a trénincích. Neměli jsme mnoho volného času, a když už nějaký byl, tak jsme jej využívali k odpočinku, ke spánku, protože to tady bylo hodně náročné.“ Po tvrdé přípravě čekal na Sarezu soupeř z nejtěžších, tým který patří dlouhodobě k nejlepším na Slovensku, a tím byl Zvolen. „Byl to nejtěžší zápas, fyzicky jsme již hotoví. Zvolen byl o hodně lepší soupeř než Liptovský Mikuláš. Vlétli na nás hned ze startu, dali nám dva góly. Nevěděli jsme, kde nám hlava stojí, ale dobré je, že jsme se zvedli, nevzdali jsme to a začali jsme hrát dobře. Dali jsme góly a zkorigovali jsme výsledek.“ Tým v přípravě dostává hodně gólů v oslabení, ale nácviky standardních situací budou na programu dne až později. „Zatím jsme oslabení netrénovali, rozhoduje se kdo s kým bude hrát, kdo hrát bude, a kdo odejde.“ Zápas ve Zvolenu se hrál v hale, která měla plexiskla jen za bránou, střídačky byly jen lavice, tribuny také velmi provizorní a navíc se na hráče snášel vytrvalý déšť. „Bylo to velmi zajímavé. Je to taková spíše stodola s ledem. Byla tam velká zima, nebyla ani plexiskla. Bylo to zajímavé, člověk se vrátil do mladých let, kdy jsme hráli na takových zimácích.“

Mocek Ke stabilním obráncům patří Jiří Mocek, který nyní sbírá zkušenosti vedle Patrika Rimmela. Také pro něj bylo soustředění jistě velmi náročné. „Soustředění bylo úplně parádní, hráli jsme tři zápasy, dvakrát jsme vyhráli, dnes málem taky. Soustředění se povedlo se vším všudy.“ Stejně jako ostatní hráči bojuje o místo v sestavě, jaké bylo soustředění pro obránce Sarezy z herní strany? „Nebylo to nejhorší, i když jsem zdravotně trochu indisponován, ale vždy to může být lepší.“ K závěrečnému utkání se Zvolenem dodává: „Osobně se mi hraje dobře proti soupeřům, kteří hrají dobrý hokej. Zápas byl dobrý. Zvolen byl překvapený, jak jsme na ně ve třetí třetině vlétli.“

Rambousek Jednou z nejpovolanějších osob k hodnocení soustředění je trenér Petr Rambousek. „Soustředění proběhlo velmi dobře, co se týče tréninků, zápasů, jen někteří kluci byli nachlazení, nějaký vir mezi námi byl a to nám trošičku sil ubralo.“ Zvolen byl papírově nejtěžší soupeř na soustředění, chce útočit na titul. „Zvolen má určitě jiné jméno než Liptovský Mikuláš a také má podstatně kvalitnější tým, a tomu také odpovídal průběh zápasu.“ Tým bude muset opustit ještě několik hráčů. Trenérovi teď raší vrásky na čele, protože vybrat tyto hráče nebude snadné. “Ještě nemám představu, kdo nás opustí, budeme to muset probrat s hlavním trenérem Petrem Fabiánem. A řešit to budeme asi až koncem srpna.“

Klimek Kvalitní výkony podává také mladá ostravská naděje Lukáš Klimek, jehož je vždy plný led. „Soustředění bylo skvělé, parta se trochu stmelila. Měli jsme tréninky, takže jsme hráli zápasy v zátěži a myslím si, že jsme je zvládli dobře. Dokázali jsme dvakrát porazit slovenský extraligový tým a se Zvolenem jsme hráli také dobře, ale nedokázali jsme vyrovnat,“ líčí nejen nejtěžší zápas, ale také průběh soustředění. „Bylo to těžké, neměli jsme již moc sil, ale zvládli jsme to dobře.“ Lukáš hrál loni juniorskou soutěž v zámoří. Určitě je postřehnutelný rozdíl mezi českou a zámořskou juniorskou ligou. „Zámořská soutěž je určitě kvalitnější, rychlejší, fyzičtější, hraje se více do těla. Tady se hraje s větším klidem, hlavou a nedělá se zde tolik chyb. Byla to dobrá zkušenost.“ Každý mladý hráč má nějaký cíl: „Letos hrát co nejlépe za Sarezu, dostat se do play – off a příští rok bych si rád zkusil extraligu.“