SEZONA 23/24: Poruba podepsala s oběma Kanaďany, kádr HC RT TORAX staví na kvalitě

Lukáš Bajgar, 16.03.2023
HC RT TORAX Poruba 2011 si po přesvědčivých výkonech nejen v základní části Chance ligy pojistilo dvojici Aaron Berisha a Justin Lemcke.

Oba Kanaďané přišli do Poruby coby posily ze slovenské extraligy a své kvality jednoznačně prokázali, proto je vedení klubu rádo, že se podařilo s oběma borci prodloužit smlouvu.

Berisha se 34 kanadskými body (17 + 17) opanoval konečné třetí místo klubového žebříčku, to Lemcke nastřádal osmnáct (4 + 14) a k tomu 9 kladných bodů ve statistice +-.

„Jsem rád, že se nám podařilo podepsat a prodloužit kontrakt s oběma kanadskými hráči,“ těší Pavla Hinnera, „Aaron je velice kvalitní hráč, osvědčil se v útočné fázi a ukázalo se, jak dokáže být platný a vzít na sebe odpovědnost. Justin se naopak velice rychle stal základním pilířem v obraně, můžeme se na něj v klíčových okamžicích spolehnout.“

Třetí místo Poruby po základní části přepsal historický rekord klubu a jedná se o v devadesátileté historii nejvyšší umístění vůbec. Ve čtvrtfinále pak Porubští nestačili na Zlín, který ale uznal kvality svého soka a označil HC RT TORAX za nejkvalitnější celek soutěže. I proto klub s radostí oznamuje podpisy prvních hráčů, kteří stáli za tímto úspěchem.

Aaron Berisha a Pavel Hinner

Justin Lemcke a Pavel Hinner