ROZHOVOR: Jsem rád, že jsem mohl oblékat dres Poruby, v hokeji plánuji pokračovat, ví Jonáš Barčák

Patrik Rošič, 25.03.2022
Porubští junioři v druhém kole play down přehráli Vsetín 3:1 na zápasy a po zásluze slaví udržení ligové příslušnosti i pro nadcházející sezónu. V dalším ročníku Ligy juniorů nebudou za Porubu pokračovat z důvodu věkového limitu bek Jakub Ludvík a útočník Jonáš Barčák, jenž strávil svou mládežnickou kariéru pouze v porubském dresu. Jak zhodnotil zápasy se Vsetínem, jednotlivé série a své působení v Porubě? Dozvíte se níže.

Jak byste zhodnotil čtvrtý zápas se Vsetínem?

Utkání bylo těžké, a myslím si, že jsme od druhé třetiny převzali otěže. Jsem hlavně rád, že jsme prolomili prokletí, kdy se nám nedařilo ve třetím utkání vstřelit víc branek než jednu. Ve čtvrtém zápase to nakonec začalo padat, za což jsme všichni rádi.

První část hry byla ještě vyrovnaná a Vsetín se dostal do vedení, co jste změnili před druhou periodou?

Začali jsme víc napadat a hrát do těla. Víc jsme se tlačili do brány a přestali jsme s pukem zbytečně míchat. Celkově se hra z naší strany zjednodušila, což se vyplatilo.

V třetím utkání se tedy dlouho hrálo za bezbrankového stavu a góly začaly padat až v závěru. Jak hodnotíte tento duel?

Myslím si, že v tom hrála roli nervozita. Gól se nedařilo vstřelit nám ani domácím, takže to bylo na obě strany podobné. Možná nám i trochu chybělo štěstí, nastřelili jsme spojnici tyčky a celkově nám to nevycházelo. Utekl nám konec utkání a dostali jsme dvě laciné branky po našich chybách.

V druhém utkání série v Porubě bylo vidět hodně osobních soubojů a hrál se výjimečně o třídu tvrdší hokej. Dokonce jste i vy sám inkasoval zranění, cítil jste to v dalších zápasech?

Popravdě, ano, cítil. Musel jsem to hodně rozhýbat a navštívil jsem pro jistotu i lékaře. I přes to to docela bolelo, ale musel jsem bolest překousnout. Ve třetím i ve čtvrtém duelu jsem to ještě pociťoval, nicméně je to lepší než po utkání v Porubě.

Která série play down byla podle vás náročnější? Ta s Ústím nad Labem nebo se Vsetínem?

Řekl bych, že obě série byly dost podobné, ale přeci jen s Ústím mi to připadalo malinko lehčí než s Valachy. Proti Vsetínu to bylo víc vyhrocené a připadalo mi, že se víc hrálo do těla a těch zranění a osobních soubojů bylo víc než s Ústím.

Z pohledu cestovaní to bylo do Vsetína ale příjemnější, že?

Ano, naprosto souhlasím. Po téměř sedmi hodinové cestě do Ústí byly nohy víc vytuhlé, což bylo i znát. Měli jsme těžké nohy, a když jsme hráli s Ústím čtvrtý duel, tak už to bylo něco jiného.

V porubském dresu jste působil už od přípravky a ani v jedné sezóně jste působiště nezměnil, byl jste párkrát pouze na hostování. Jak byste zhodnotil své působení v Porubě?

V první řadě bych chtěl Porubě moc poděkovat za to, že jsem mohl oblékat její dres. Myslím si, že to je hodně kvalitní klub s parádním zázemím a se vším mi vždy vyšel vstříc. Pokud se něco potřebuje, nebo se někomu stane nějaké zranění, tak dokážou v Porubě vše zařídit, za což jsem fakt rád.

Tato sezóna byla vaše poslední v juniorce z důvodu věkového limitu. Plánujete v hokeji pokračovat?

Ano, v hokeji mám v plánu pokračovat, ale konkrétně nemohu říct kde, protože ještě nemám nic jasné. Zatím jsem se soustředil na konec této sezóny, aby se v Porubě udržela Liga juniorů. Teď je už ale konec a začnu plánovat, co dál. Jediné, co je jasné, že budu chodit na tréninky před přípravou, ale kde to bude, tak to se dozvím do konce příštího měsíce.

Pokud budete mít čas, přijdete se v příští sezóně podívat na nějaký zápas svých bývalých spoluhráčů?

Určitě. Hrál jsem s většinou od přípravky a teď jsem i s nimi zakončil svou poslední sezónu. Jsem za ně nesmírně rád, že se podařilo ligu udržet a kluci mi budou moc chybět.

Jste tedy rád, že se vám podařilo ligovou příslušnost udržet?

Jsem za to strašně rád. Ještě, jak jsem hrál za dorost, tak jsme sestoupili o ligu níž a nechtěl jsem to zažít znovu. Kluky jsem hodně podporoval, ať makají, ať je to jejich hlavní priorita, aby do toho dali vše. Myslím, že se jim to povedlo a jak jsem říkal, jsem rád za udržení v lize.

Na začátku sezóny jste měli osm proher v řadě a celkově výkony nebyly konstantní, číší teda radost o to víc po play down?

Začátek sezóny nám utekl, ale začali jsme se postupně zvedat. Nebylo to nic jednoduchého a nakonec jsme se dostali z posledního místa aspoň na ty příčky, které zařizují play down. Myslím si, že svou roli v tom mělo to, že jsme skoro rok vůbec nehráli, ale nechci to celé házet na pandemii. Bylo to teda těžké ze začátku, jsem však rád, že se výkony zvedly a že se nám podařilo zabojovat i o vyšší pozice v tabulce. Bohužel nám třetí příčka utekla v posledním utkání základní části, ale i přes to jsme to vybojovali a úkol jsme splnili.

Budete se spoluhráči slavit?

Ano, s kluky máme něco naplánované, co to ale bude, to bych nechal mezi námi hráči.