Poruba se po 16 letech utká s SK Karvinou, potvrdí proti nováčkovi roli favorita?

Redakce, 27.09.2014
Po dvou neúspěších urvali porubští hokejisté důležitou výhru na ledě brněnské Techniky a věřme, že oblékli první korálek na pomyslnou vítěznou šňůru. Venkovní zisk premiérových tří bodů mohou ostatně hned potvrdit před zraky vlastních fanoušků, na svém ledě totiž v sobotu 27. září hostí v menším derby nedalekou SK Karvinou, která se do rodiny druholigových týmů letos vrátila po několikaleté přestávce. A zatím na první body dál marně čeká, naposledy dokonce inkasovala devět branek od Nového Jičína. Favorit je tak jasně dán. Úvodní buly bude z rukou hlavního arbitra Šutary vhozeno v tradičních 17 hodin. Přijďte porubskému týmu pomoci svými hlasivkami!

Jak si oba celky vedly v posledním kole?

3. kolo: SK Karviná – HC Nový Jičín 3:9 (0:2, 2:4, 1:3)
Branky a nahrávky:
30. Holý (Mládenka), 33. Deutsch (Luka, Kasperlík), 49. Graca (Dýrr) - 4. Mikšan (Kacíř, R. Gebauer), 8. Lehečka, 29. Mikšan (Kacíř, R. Gebauer), 30. R. Gebauer (Kacíř, Mikšan), 33. Lehečka, 40. Zdeněk, 46. Gogolka (Kabeláč, P. Flašar), 55. Uhlár (Gogolka, Kabeláč), 57. Kabeláč (Horák).

Více info: Karviná na první body dál čeká, Nový Jičín jí nadělil devět branek

3. kolo: VSK Technika Brno – HC RT TORAX Poruba 2011 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky:
13. Crhák, 51. Habrovec (Látal) – 7. Vaněk (Peslar, Sedlář), 19. Krayzel (Peslar, Šindelář), 55. Vaněk (Krayzel).

Více info: Porubští bojovníci vezou z Brna premiérové vítězství, tři body vystřelil Rostislav Vaněk

Sestavy v posledním utkání:

SK Karviná: Barnošák – Deutsch, Dýrr, Foltyn, Graca, Hoďa, Holý, Hublík, Jaroch, Kasperlík, Luka, Matějíček, Mládenka, Opravil, Szajter, Štěpánek, Volf, Vrba, Vydra, Zakuťanský, Zamecznik.

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Peslar, Šindelář, Javín, L. Prokop, Slavík, Ovšák, D. Vajda – Sedlář, Krayzel, Vaněk – Kilnar, Vrána, Seidler – Červenka, Pavlačka, Hulva.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V duelu mezi Porubou a Karvinou by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Václav Šutara z Havířova. Na čarách mu bude vypomáhat zkušené duo Jiří Jureček z Ostravy a Pavel Rychlý z Opavy.

Další zápasy 4. kola II. ligy – sk. B (Východ)

27.09. 17:00 HC ZUBR Přerov – HC Nový Jičín (rozhodčí Adam Kika)
27.09. 17:00 SHK Hodonín – VSK Technika Brno (rozhodčí Michal Dědek)
27.09. 17:00 HC Frýdek-Místek – HC Bobři Valašské Meziříčí (rozhodčí Richard Koliba)