Po sérii tří venkovních utkání se Poruba konečně představí doma, v odvetě přivítá Nový Jičín

Po sérii tří venkovních utkání se Poruba konečně představí doma, v odvetě přivítá Nový Jičín

Adam Bagar, 29.08.2012
Již čtyři utkání v řadě porubští hokejisté nenašli v základní hrací době přemožitele. Tuto bilanci by chtěli rádi prodloužit také v domácím utkání s Novým Jičínem. To je na programu již ve čtvrtek 30. srpna v netradiční čas – 17:45. Oba celky se střetly již v úterý na půdě Nového Jičína, kde byli mírně úspěšnější domácí hokejisté, kteří zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech. Bude platit staré známé "Můj dům, můj hrad" i tentokrát? To se dozvíte nejlépe osobní návštěvou porubského Zimního stadionu. V případě vaší neúčasti můžete střetnutí sledovat prostřednictvím tradičního textového online přenosu.

Stejně jako všechny ostatní celky II. hokejové ligy prošel i Nový Jičín přes léto určitými změnami. Z hostování ve Frýdku-Místku se vrací Martin Kabeláč. Dres Gedosu by měl opět hájit také obránce Přemysl Vašut, jenž působil ve Valašském Meziříčí. Největší posilou a lákadlem pro diváky je zajisté příchod karvinského Marka Ivana.

V Novém Jičíně se pravděpodobně usadí také vytáhlý obránce Jan Fišera. Hlavním trenérem týmu je pak nově Kamil Glabazňa, jenž v této roli střídá Davida Handla. Gedos na úvod přípravy zdolal na svém ledě Frýdek-Místek 5:2. Další dva duely ovšem na cizích kluzištích nedopadly pro čtvrtečního porubského soupeře dle představ.

Nový Jičín totiž inkasoval ve Vsetíně a Opavě celkem devatenáct gólů. Z Lapače odjížděl se sedmi inkasovanými brankami a porážkou 3:7. Na ledě opavského Slezanu dokonce obdržel rovný tucet gólů a podlehl vysoko 2:12. Naposledy přivítal na svém ledě právě Porubu a dokázal zvítězit 3:2 po samostatných nájezdech.

RT TORAX již čtyři utkání v řadě v základní hrací době neodešel poražen. Po turnajovém vítězství 6:2 nad Opavou přišly dvě výhry také na ledě Frýdku-Místku. Nejprve Porubští zvítězili po dvou trefách Martina Bučka 4:2 a následně dokonce 5:1, když se hattrickem blýskl Luděk Krayzel. Až v Novém Jičíně přišla pomyslná ztráta bodů, když podlehl 2:3 po samostatných nájezdech.

Sestava Nového Jičína v posledním utkání: Šrámek – Toman, Martinčík, Andrýsek, Kabeláč, Pelikán, Brynecký, Skaloš, Vašut, Hruška, Tomášek, Škumát, Ivan, Macháček, Skyba, Horák, Gulda, Zedník, Chvostek, Uhlár.

Sestava Poruby v posledním utkání: Gleich – Hruzík, Wolf, Zientek, Šindelář, Spusta, Prokop, Axman – Holuša, Krayzel, Galajda, Hašek, Vidlák, Zuber, Buček, Sedlář, Šimkovič.

Rozpis přípravných utkání 2012/2013
Havířov – Poruba7:2
Poruba – Přerov2:6
Poruba – Cracovia2:3
Poruba – Opava6:2
Frýdek-Místek – Poruba2:4
Frýdek-Místek – Poruba1:5
Nový Jičín – Poruba3:2sn.
Poruba – Nový Jičínčtvrtek 30.8.2012
Opava – Porubaúterý 4.9.2012
Poruba – Prostějovčtvrtek 6.9.2012
Poruba – Vsetínúterý 11.9.2012

×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Horácká Slavia Třebíč
HC RT TORAX Poruba 2011
×
Odehrané v 12:00 | Dor.
HC RT TORAX Poruba
HC Vítkovice Ridera