PORUBSKÁ STOPA: Podaří se Karviné po deseti letech vyhrát extraligu žen? Pomůže porubský trojlístek

PORUBSKÁ STOPA: Podaří se Karviné po deseti letech vyhrát extraligu žen? Pomůže porubský trojlístek

Lukáš Bajgar, Sabina Galová, 29.03.2024
Finále extraligy žen klepe na dveře! V sobotu 30. března vypukne boj mezi domácí Příbramí a hosty z Karviné, u všeho nebude chybět výrazná stopa Poruby.

Podaří se HC FALCONS SOKOL KARVINÁ přerušit hegemonii HC Příbram? To se dozvíme v nejbližších dnech, kdy je na programu finále Extraligy žen.

Nepřemožitelnou Příbram čeká již čtvrtá obhajoba mistrovského titulu, a nebýt korony, možná by byla i pátá. Pokaždé se o to pokoušely ženy z Karviné a pokaždé z finálového válčení vyšly jako stříbrné. Karvinské ženy naposledy vyhrály soutěž žen v ročníku 2013/2014 a od té doby jsou vždy „až“ ty druhé. Nejdříve čtyřikrát nestačily na Slavii Praha, následně čtyřikrát na Příbram (a jednou se soutěž nedohrála).

Letošní finále bude mít výraznou porubskou stopu, vždyť za FALCONS nastoupí porubské odchovankyně Kateřina Pěnčíková, jež stále obléká porubské barvy, Klára Sobolová a Adéla Wojnarová.

A co více! V zimě převzal karvinský celek bývalý virtuóz mezi porubskými obránci Jakub Peslar v roli hlavního kouče. O to větší důvod sledovat počínání nejen porubských hokejistek, ale ženského týmu Karviné.

„Zdravím všechny, chtěla bych vás pozvat na utkání Extraligy žen, přijďte nás podpořit, budeme vás potřebovat,“ hlásá před finálovou sérií Kateřina Pěnčíková, talentovaná hráčka, která se letos mezi kluky rozhodně neztratila a která sázela za devátou třídu jednu branku za druhou.

První finálové utkání (hrané na dvě vítězná) čeká oba celky již v sobotu 30. března na ledě soupeře, odveta se uskuteční v pátek 5. dubna od 18:00 ve frýdeckomístecké Polárce. Pojďte porubské hráčky povzbudit a dohnat je k premiérovému titulu, budou vás potřebovat. Případné třetí utkání je na programu v neděli 7. dubna, opět na ledě Středočešek.