Michal Houdek: Já i Poruba máme stejný cíl. Působení v extralize

Pavlína Vítková, 22.07.2021
Porubský A-tým v nadcházející sezoně posílí urostlý obránce Michal Houdek. Jednadvacetiletý hokejista míří do Ostravy z Plzně a již nyní je jasné, že jeho ambice jsou vysoké.

Jak jste si užíval dosavadní tréninkové volno?
Tréninkové volno užívám relativně aktivně, ale prvních pár dní jsem jsem si opravdu nechal absolutní klid. Pak začala práce okolo domu a zahrady, postupně i individuální trénink a aktivity jako box a podobně. Poslední týden a půl jsem trávil již na ledě každý den x hodin i s nějakou suchou přípravou, abych dorazil do Poruby už připravený.

Do Poruby přicházíte z extraligové Plzně. Co očekáváte od působení v Chance lize? Vidíte mezi těmito soutěžemi zásadní rozdíly?
Tak já i Poruba máme stejný cíl, kterým je působení v extralize. Takže doufám, že se tenhle společný záměr splní. Jinak já osobně nějaké zásadní odchylky mezi soutěžemi nevidím. Ale stále tu jsou rozdíly ve vyspělosti a zkušenostech hráčů působících v extralize. S tím souvisí i fyzická připravenost, dodržování taktických věcí a podobně.

Už za sebou máte nějakou přípravu (a soustředění) s A-týmem. Jak zatím hodnotíte její průběh?
Byl jsem překvapený, že do přípravy je zapojeno více běhání než bývá zvykem. Což pro mě se zhruba sto kily není oblíbená disciplína. A hlavně na soustředění toho běhání nebylo vůbec málo. Atmosféru jsme si udrželi po dobu celé přípravy na pozitivní úrovni. A zejména na tom soustředění, kde jsme společně strávili nejvíce času, byla atmosféra velice kvalitní. No a teď jde o to, jaké výkony budu po letošní přípravě předvádět v zápasech a jak se budu cítit na ledě.

Už jste se seznámil s novými spoluhráči? Znal už jste někoho?
Znal jsem několik momentálních spoluhráčů, většinou ze vzájemných střetnutí jako soupeři. Ať už to bylo s Michalem Hoťkem, který hrával ve Varech, kde to bývaly vyhrocené zápasy. Nebo s Radimem Tomanem, se kterým jsem se setkal v play-off staršího dorostu. Vlastně jediný, s kým jsem si zahrál, byl Tomáš Voráček, a to jen měsíc v Plzni.

A co říkáte na hlavní trenérské duo?
Trenérské duo má v hokejovém prostředí hodně zvučná jména - minimálně díky svým obdivuhodným kariérám. Avšak pod jejich vedením jsem ještě nikdy nehrál. Pana Moravce s Honzou Dreslerem si pamatuji moc dobře ještě když hráli v Plzni. Jinak věřím, že bohaté zkušenosti přenesou na trenérskou lavičku a mají toho hodně co nás můžou naučit nebo nám předat z vlastní kariéry.

Tušíte už, jakou roli budete hrát v letošní sestavě? U hokejové veřejnosti máte určitou nálepku...
Počítám s tím, že se budu držet právě své nálepky. Ale jakou roli mi trenéři dají, tak to budu plnit a hrát. I kdybych měl jít chytat! Samozřejmě můj styl hokeje je nějaký, ale není to zase tak dlouho, co jsem dával góly v juniorských kategoriích, takže doufám, že i k tomu se vrátím.

Znáte to v Ostravě? Jak si zvykáte na nové prostředí?
Zázemí a prostředí zimního stadionu jsem si osahal již týden před začátkem přípravy, kdy jsem měl právě na seznamování nejvíce času a potřebný klid, ale hodně mi s tím pomohli kluci a Honza Dresler. Právě ti mě provedli a ukázali potřebné věci - jako třeba posilovnu a kde se mužů dobře najíst a vyspat.