Lídr z Poruby se před pauzou představí opět doma, do Ostravy zavítá poslední Kopřivnice

René Chyla, 24.10.2017
Porubští hokejisté se vezou na vítězné vlně. Už devět utkání v řadě nepoznali hořkost porážky a s pětibodovým náskokem prozatím vévodí východní skupině druhé ligy. Na ledě třetího Nového Jičína vyhráli Flašarovi žáci 2:0, když o své výhře rozhodli až v poslední třetině, a potvrdili tak po urputném boji roli favorita. To kopřivnická Tatra se potýká v letošní sezoně se značnými problémy, po jedenácti odehraných zápasech se krčí s pouhými devíti body na samém chvostu tabulky. V podobné situaci se minulý týden ocitli ale také Bobři z Valašského Meziříčí, kteří nakonec vedli v Ostravě po dvou třetinách překvapivě tříbrankovým rozdílem. Bude se podobný scénář opakovat? Duel prvního s posledním začíná v porubské RT TORAX ARENĚ ve středu 25. října v 18 hodin.

Kopřivnice vstoupila do nové sezony nad očekávání, v prvním kole zaskočila na domácím ledě favorita a Šumperk přehrála po velké přestřelce 8:5. Na další tříbodový zisk však Tatra čekala dalších sedm utkání, když v mezidobí schytala dva osmibrankové debakly od Hodonína nebo dvanáctibrankovou nálož od ostravské Poruby. Kopřivnice se nadechla až domácí výhrou 4:2 nad opavským Slezanem, pak ale opět nestačila na valašskomeziříčské Bobry, ani rozjetý Nový Jičín, což je odsunulo na samý chvost druholigové tabulky. Kopřivnická Tatra se trápí především na venkovních kluzištích, kde ze čtyř pokusů získala pouhý jediný bod. V kádru porubského středečního soupeře můžou porubští fanoušci nalézt hned několik ostravských odchovanců, konkrétně se jedná například o Marka Pěnčíka, Patrika Golu či Adama Kropku.

Přenese se masérova práce znovu až do zápasu a bude slavit úspěch?