Kuba Čech chytá opravdu dobře, říká o svém kolegovi v bráně Jakub Štěpánek

Vladimír Vronka, 06.11.2005
Kometa měla v základní hrací době více gólových šancí, ale Sareza si nakonec mohla odvést dva body, ale Marek Badžo ani Milan Baranyk, ze svých vyložených šancí nedokázali překonat Pavla Maláče. V Sareze dělá dvojku, chytá za juniory a v hlavě se mu již honí základy ruštiny. O kom je řeč? O Jakubu Štěpánkovi, který pojede reprezentovat naši zemi do Ruska na turnaj dvacítek.

Klíčový okamžik zápasu přišel v prodloužení. Proti brněnskému gólmanovi Pavlu Maláčovi se rozjel na trestné střílení Milan Baranyk, ale gólmana nepřekonal. „To je vždycky o štěstí. Snažil jsem se zůstat stát do poslední chvíle. A vyšlo to.“ Milana zná z působení v Brně. Co mu běželo v hlavě, když se rozjel na trestné střílení a co od Milana očekával? “Já jsem na tím nepřemýšlel. Když se na to dívám zpětně tak mě překvapilo, že nevystřelil.“ V utkání měli domácí řadu možností strhnout vedení na svou stranu, ale nepovedlo se to. Nakonec se mohli z dvou bodů radovat hosté, ale rovněž neuspěli. „Dneska jsme měli hodně šancí, několikrát jsme nedali do prázdné brány, a proto to skončilo, tak jak to skončilo. Ale na druhou stranu, na konci bude každý bod dobrý. Nemůžeme pořád vyhrávat, nejsme nějaká kapela.“ Brno má vždy vysoké cíle. „Měli bychom se snažit získat co nejvíce bodů. Porovnávat mužstva, které je lepší to nejde. Soutěž je vyrovnaná a každý může porazit každého. O Umístění rozhodují maličkosti.Cíl je play – off. Chtěl bych abychom byli co nejvýše, ale základní cíl je play – off.“

Jedinou branku Sarezy zaznamenal Daniel Boháč. Jaké bylo jeho hodnocení utkání ? „Zatápěli nám hodně, ale myslím si, že jsme bojovali a hráli srdcem. Uhráli jsme bod a díky za něj. S bodem jsme spokojení, ale mohli jsme v prodloužení urvat další.„

Jiné starosti se nyní asi honí v hlavě Jakubu Štěpánkovi, který si v polovině měsíce odjede plnit reprezentační povinnosti na turnaj dvacítek do Ruska. „Jsem rád, že mě trenéři pozvali. Potěšilo mě to.“ Ve Finsku byl jasnou jedničkou týmu Marek Schwarz, ale týmu se příliš nedařilo, a tak dostal šanci i Jakub, chytil ji za pačesy. V jediném zápase, který odchytal nedostal gól. Jak vidí své postavení na turnaji v Rusku? „Podle zpráv co mám, bych měl dostat více příležitostí než na minulém turnaji.“ V Sareze, ale děla jen dvojku za Jakubem Čechem, aby nevypadl ze zápasového rytmu chytá v juniorském týmu. „Mrzí mě to hodně, ale Kuba Čech chytá opravdu dobře. S tím nic dělat nemůžu. Musím čekat na svou šanci.“ Co si Jakub slibuje od turnaje a jaké jsou jeho ambice? „Turnaj je poznávací, ale cílem je dostat se mistrovství světa dvacetiletých, které je za měsíc. Budu se snažit předvést, abych mohl je i tam.“

Marek Badžo patřil v zápase k nejlepším hráčům na ledě. Jak viděl utkání on? „Zápas byl těžký, ale získali jsme bod a to byl náš cíl. Hráli jsme všichni naplno Jsem rád, že jsme dokázali bodovat.“ V ředě hrál s Milanem Baranykem a spolupráce jim celkem svědčila. „ S takovým hráčem jsem ještě nehrál. Jsme podobní hráči. Hraje se mi s ním dobře.“ Svou největší příležitost poslal v prodloužení nad Maláčovu svatyni. „Puk mi tam stál a měl jsem to potáhnout a dát do prázdné brány, ale jsem zbrklý.“ Tým čeká v pondělí další venkovní zápas s Kadaní. „Když budeme hrát tak jako v Brně, tak bychom měli získat tři body.“