FOTO: RT TORAX ARENA slavnostně otevřena! Hokej se naplno vrátí do Poruby

Lukáš Bajgar, 25.01.2024
RT TORAX ARENA se proměnila k nepoznání, porubský zimní stadion prošel rekonstrukcí a po dlouhých měsících opět přivítá hokejisty místního celku, ale i krasobruslaře a další milovníky zimních sportů.

Ve čtvrtek 25. ledna byla slavnostně za účasti primátora statutárního města Ostrava Jana Dohnala otevřena RT TORAX ARENA, která prošla v posledních měsících radikální obměnou. Slavnostního aktu se zúčastnil také ředitel společnosti SAREZA Jaroslav Kovář, Mojmír Homola, majitel realizační společnosti Homola a také hokejisté HC RT TORAX Poruba 2011. Primátor poděkoval všem zúčastněným, připomněl, že výše nákladů je nyní na částce 75 milionů Kč z celkových 110, na které je rekonstrukce obou hal plánována. Slova se postupně ujali všichni přítomní, následovalo čestné buly a dlouhé debaty s novináři.

„V prvé řadě bych chtěl poděkovat statutárnímu městu Ostrava, že se podílelo a financovalo nutnou rekonstrukci naší RT TORAX ARENY,“ říká generální manažer HC RT TORAX Poruba 2011 Pavel Hinner, „zároveň ale musím poděkovat všem lidem, kteří se ať už přímo, nebo i nepřímo podíleli na chodu hokejového klubu v období rekonstrukce. Tím myslím všechny naše partnery, sponzory, ale i rodiče, hokejisty a hokejistky, trenéry, realizační týmy a celou řadu dobrovolníků, bez nichž bychom toto složité období s dojížděním do Kravař nezvládli.“

Pro připomenutí je nutno zmínit, že RT TORAX ARENA prošla především náročnou technologickou výměnou chladícího zařízení; fanoušci naopak na první pohled uvidí osazení tří tribun moderními sedadly, výraznou barevnou proměnou interiéru – zelené nakomaxitované lavice nahradily moderní modré polstrované, těch je v hale rovných 2603. Hlavní tribuně dominuje nový červený VIP box, a to není vše. Došlo k úpravě rozměrů ledové plochy na úroveň známou z NHL, nové mantinely byly osazeny moderními plexiskly a změnily se také střídačky. Jejich zmenšení přineslo nová místa k sedění právě za zády hráčů a trenérů, k hokeji tak bude mít fanoušek ještě blíže, než byl zvyklý.

„Těšíme se, až poprvé vstoupíme na led a vrátíme se domů, tedy do Poruby,“ těší Pavla Hinnera. A kdy se tomu stane? Zatímco junioři vyzkouší novou halu již v pátek 26. ledna, A-tým nastoupí k ligovému utkání Chance ligy na Den svatého Valentýna, tedy 14. února, proti Dynamu Pardubice B.

Velkou a především zatěžkávací zkouškou bude Turnaj pěti v kategorii U17, mezi 7. a 11. únorem v Porubě změří síly národní týmy Česka, Finska, Švédska, USA a Švýcarska.

ČLÁNEK BUDE V PRŮBĚHU DNE UPDATOVÁN