Dvě posily pro Porubu! Obranu vyztuží zvučný Barinka, do útoku pak přichází Švéd Sandström

Dvě posily pro Porubu! Obranu vyztuží zvučný Barinka, do útoku pak přichází Švéd Sandström

Lukáš Bajgar, 22.10.2021
HC RT TORAX Poruba 2011 neslevuje z předsezonních cílů a přichází se zkvalitněním týmu dvěma hráči, prvním je Michal Barinka, druhým pak Lucas Sandström.

Michala Barinku netřeba dlouze představovat, svůj extraligový debut si odbyl v Českých Budějovicích, odkud zamířil do Chicaga hrát zaoceánskou NHL.

Po návratu ze Států se na dlouhé roky usadil nejen v české reprezentaci, s níž se stal také mistrem světa, ale především ve Vítkovicích. Odskočil si rovněž do KHL, poslední sezony strávil v Kometě Brno.

„Michal Barinka přichází na přestup vyztužit obranné řady,“ představuje první posilu kádru generální manažer Pavel Hinner, „o jeho zkušenosti se můžeme skutečně opřít a vím, že pomůže kabině dostat se opět do herní pohody. S týmem už trénuje, přesto se ještě nepředstaví v sobotu proti Havířovu.“

Druhou akvizicí konce října je švédský snajpr Lucas Sandström, jedenatřicetiletý hráč, jenž mládežnická léta strávil v celku Mora IK a pravidelně naskakoval do reprezentačních výběru od sedmnácti do dvaceti let.

Synovec velikána kanadskoamerické NHL, Tomase Sandströma (jenž nasbíral přes 1000 startů a 900 bodů), sehrál většinu kariéru v první švédské soutěži s pravidelným třicetibodovým zápisem.

Švédsku byl Lucas Sandström věrný většinu své dosavadní kariéry, s jedinou výjimkou, kdy si na rok odskočil do Anglie zahrát si za Sheffield.

„Lucas Sandström je šikovný forvard, který na sobě pracuje a který pravidelně bodoval v první švédské lize,“ říká Pavel Hinner o útočné posile. „K týmu se připojí v pondělí a jakmile vyřídíme všechny formality, bude připraven hájit naše barvy. Ač měří 177 centimetrů, hraje do těla a nebojí se bojovat o puk. Věřím, že jeho příchodem opět vzroste konkurence v A-týmu.“

Statistiky Michala Barinky dle EliteProspects.com

Statistiky Lucase Sandströma dle EliteProspects.com

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC RT TORAX Poruba 2011
LHK Jestřábi Prostějov