Chance liga je zpět! Porubu na úvod čeká šlágr kola ve Zlíně, kterému má co vracet

Adam Bagar, 13.09.2023
Na den přesně půlroční čekání na ostrý zápas je u konce. Ve středu 13. září startuje nový ročník Chance ligy, do nějž Poruba vstoupí ve zlínské Trinity Bank Areně Luďka Čajky. Šlágr úvodního kola je na programu od 17:30, sledovat jej můžete živě na Hokejka TV.

Svěřenci kouče Jiřího Režnara sehráli poslední utkání uplynulé sezony na stejném místě. Ve Zlíně to ještě na přelomu roku vypadalo na blamáž, ale po příchodu Miloše Říhy se tamní tým nevídaně zvedl a i díky čtvrtfinálovému vítězství 3:1 na zápasy nad Porubou dokráčel až k prvoligovému titulu.

Zlín hlavním favoritem Chance ligy, Poruba je třetí

RT TORAX tak má Moravanům co vracet. Ale čeká jej hodně náročná šichta, těžšího soupeře totiž na úvod nemohl potkat. Berani přes léto udrželi kostru týmu, navrch ještě posílili a vyhlásili útok na postup do extraligy. Do role hlavního favorita druhé nejvyšší soutěže je pasují také sázkové kanceláře.

Porubě v tomto ohledu patří třetí příčka, když je před ní ještě Vsetín. V přípravě odehrála deset partií převážně se zahraničními protivníky, zapsala šest výher a čtyři prohry, přičemž na Chance ligu se naladila kanonádou proti rezervě Slovanu Bratislava, skalpem Zvolena a vynulováním Katovic.

Mrázka po skvělé přípravě čeká pikantní premiéra

Nejproduktivnějším hráčem letních bojů se stal s bilancí 6+6 Tomáš Šoustal, ale ve skvělém světle se ukázaly i útočné letní posily Marek Tvrdoň (4+8) či Petr Mrázek (5+6), kterého čeká pikantní soutěžní premiéra. Ještě na jaře oblékal právě dres Zlína, jenž ho vyměnil do Poruby za Jakuba Šlahaře.

Poruba touží navázat na poslední výkony a výsledky z přípravy a do soutěže dobře vstoupit. „Zlín hrál na konci minulého ročníku výborně. Bude to těžký zápas, těžká venkovní prověrka, ale věřím, že začátek soutěže zvládneme,“ hlásí před středeční bitvou jedna z obranných akvizic Michal Gutwald.

Už v sobotu do kravařského azylu přijede Kolín

Porubští fanoušci by si měli zapsat do kalendáře i sobotu 16. září, kdy RT TORAX od 17 hodin čeká domácí premiéra. Vzhledem k rekonstrukci RT TORAX Areny se ale duel s Kolínem uskuteční na ledě kravařské Buly Arény, kde Poruba sehraje velkou část sezony. Informace o lístcích či možnosti cestování do Kravař najdete zde.