Byl jsem zavařený jako pověstné okurky, říkal po zápase s úsměvem Radek Hubáček

Vladimír Vronka, 16.02.2008
Sareza Ostrava zvládla i druhé domácí utkání s Kadaní na výbornou. Ve třetí třetině se sice Kadaň ujala vedení, ale inkasovaná branka vlila ostravským hráčům novou krev do žil a soupeři pak dokázali vstřelit tři branky. V první třetině si Radek Hubáček užil ledu dosyta, hrál totiž na centru ve dvou formacích. Svou první prvoligovou trefu si připsal Tomáš Urban, který poslal puk nad Hanuljakovo rameno a otevřel gólový účet zápasu.
Ve druhém utkání série mezi Sarezou Ostrava a Kadaní byl k vidění o poznání zajímavější hokej, který byl především v třetí třetině plný emocí. „Je to play – off o něco se hraje, takže by to mělo být vyhecované. Za stavu 1:1 se muselo utkání rozhodnout. Kadaň věděla, že pokud pojede z Ostravy s prázdnou, tak to pro ni bude špatné, protože oba domácí zápasy musí vyhrát. Šli do toho po hlavě, ale by jsme hráli lépe než včera a zvládli jsme to,“ říkal po utkání uvolněně Radek Hubáček, který v první třetině hrál centra ve dvou ostravských formacích. „V první třetině jsem hrál ve dvou řadách, byl jsem zavařený jako pověstné okurky. Měl jsem toho plné zuby, ale myslím si, že to bylo k dobru, rozjezdil jsem se. Pak jsme hráli normálně na čtyři pětky ve dvou hrál Boby Najdek, pak jsme hráli na tři formace. Dneska jsme hráli jako tým velmi dobře,“ chválil po utkání výkon celého týmu. Největší vlnu emocí přinesl druhý gól v ostravské síti, neboť v době jeho vstřelení bylo na ledě šest hráčů hostí v poli. „Byl jsem na ledě, takže jsem to vůbec neviděl. Viděl jsem to, až když se radovali a všichni řvali, že jich je šest, až pak jsem je spočítal a bylo jich šest,“ řekl Radek Hubáček po utkání. Série se přesouvá do Kadaně. „Těžko říct co od zápasu očekávat, Kadaň je doma hodně nepříjemná. Venku hraje hůř než doma. Budeme se snažit ustát tlak v prvních deseti minutách, ve kterých se budou snažit rozhodnout. V Kadani chceme uspět,“ dodal ostravský centr odhodlaně. Jak bude vypadat nejbližší program Radka Hubáčka? „Teď si balím bágl do Vítkovic, v sobotu trénuji ve Vítkovicích, zda budu v neděli hrát či ne. Záleží jak se pan Fabián domluví s panem Bokrošem.“

Ostravský trenér Jan Vavrečka byl po utkání spokojen, neboť jeho manšaft nesložil zbraně po inkasované brance na 1:2 a utkání dokázal otočit na konečných 4:2. „Kluci se dnes vydali do poslední kapky. Série ještě není u konce, může to být podobné v Kadani. Tým má obrovskou vnitřní sílu. Po druhém gólu jsme si řekli, že musíme být trpěliví, že jsme lepší a štěstí se k nám musí přiklonit. Kluci si věřili a dokázali zápas otočit, což je stálo hodně sil,“ ví ostravský kouč, že jeho svěřenci nechali na ledě všechny síly.

Tomáš Urban odehrál za Sarezu osmé utkání, z toho druhé v play – off a bylo to jeho asi nejvydařenější představení v ostravském dresu. „Dneska jsme jako tým podali super výkon. Prohrávali jsme, ale vložili jsme do hry srdíčko a makali jsme naplno až do konce. To je hokej, hraje se až do poslední sekundy. Musím kluky pochválit, prostě paráda,“ zářil po utkání spokojeností vytáhlý útočník Sarezy. Sareza však ve třetí třetině inkasovala gól na 1:2, kterým Kadaň otočila vývoj utkání. „Po gólu na 1:2 jsme se všichni rychle sebrali a řekli jsme si, že to otočíme a že na ně máme. Chtěli jsme vyhrát, abychom mohli jet do Kadaně v klidu,“ byl si po utkání vědom důležitostí výhry ve druhém domácím zápase. Tomáš Urban vsítil první branku za Sarezu, poprvé také překonal gólmana v první lize. „Konečně mi to tam spadlo. Dal jsem první gól za Sarezu. Trenér mi dnes dal důvěru a posílal mě častěji na led. Jsem rád za gól v první lize,“ děkoval na dálku trenérovi za důvěru v zápase. Sareza vede v sérii 2:0, ale nyní jede do Kadaně, kde zápasy určitě nebudou lehké. „Bude to hodně těžké, hraje se tam docela špatně. Musíme to zvládnout,“ zakončil páteční povídání Tomáš Urban.