Blíže k fanouškům: Jak HC RT TORAX Poruba využívá sociální média

Blíže k fanouškům: Jak HC RT TORAX Poruba využívá sociální média

Dominik Březný, 23.05.2023
Internetová působnosti HC RT TORAX Poruba není jen o internetových stránkách, ale také o sociálních sítích, tedy těch, které pro klub a pro místního fanouška dávají největší smysl. Zatímco se některé neuchytily (např. Twitter), jiné zažívají svou expanzi a klub ve spojení s redaktory pracuje na jejich zkvalitnění. Níže přinášíme stanovisko redakce k celé problematice, jako i rozcestník pro ty, kteří sítím ne zcela vládnou.

Rádi bychom vám přiblížili, jak využíváme sociální sítě k tomu, abychom vám přinesli co nejvíce informací o našem klubovém dění.

Naše webová stránka hcporuba.cz je pro nás základním pilířem komunikace s vámi. Na tomto webu zveřejňujeme veškeré základní a důležité informace o klubu. Je to pro nás první místo, kde se novinky a informace objevují.

Ve využívání sociálních sítí jsme se rozhodli, že obsah přizpůsobíme jednotlivým platformám a jeho publiku. To znamená, že na jednotlivých sítích budeme publikovat různé rubriky a obsah se bude hodně lišit. Nikde však nepřijdete o aktuální informace, ty budeme publikovat samozřejmě vždy, jen v jiných formách, přizpůsobených jednotlivým platformám.

Naše Facebook stránka slouží ke sdílení článků z našeho webu a poskytuje vám více informací, ve větší míře i o našich mládežnických týmech. Rádi také sdílíme články, které o nás napsali jiní. Chceme vám přinést co nejvíce informací a zároveň zůstat v kontaktu s médii.

Instagram je pro nás důležitou sociální sítí, kde se zaměřujeme na různé grafické a video rubriky. Chceme vám poskytnout vizuální obsah, který vám přibližuje atmosféru zápasů a událostí kolem klubu. Na Instagramu najdete mnoho atraktivních fotografií, videí a příběhů (storíček).

TikTok je naší platformou pro zábavný obsah. Zde najdete zábavná videa( #poblbneme). Pokud nejste příznivci striktně formální komunikace, tato platforma bude určitě pro vás zajímavá!

Na YouTube se zaměřujeme na pozápasové rozhovory, které jsou již naší standardní praxí. Ale nechceme se omezovat pouze na to. Chceme vám přinést i nový videoobsah, který vás zavede do zákulisí klubu a ukáže vám nevšední okamžiky a události.

Naším cílem je co nejvíce vás zapojit do klubového života a přiblížit vám naše hráče a dění v klubu. Jsme přesvědčeni, že společně tvoříme jeden tým - klub a fanoušci. Snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací a zároveň vás také bavit. Díky sociálním sítím jsme schopni dosáhnout tohoto cíle a poskytnout vám jedinečný pohled za oponu našeho klubu. Jsme hrdí na to, že můžeme být součástí vašeho hokejového zážitku.

MY JSME PORUBA!