Vzniklo nové Sdružení prvoligových klubů, jeho cílem je změna postupového formátu

Vzniklo nové Sdružení prvoligových klubů, jeho cílem je změna postupového formátu

Matěj Kotala, 07.05.2024
Prvoligové kluby představily nové sdružení, jehož členové v čele s prezidentem Pavlem Hinnerem, generálním manažerem Poruby, budou jednat o změně postupového formátu. Řešit se bude také nový titulární sponzor ligy, kterým už nebude společnost Chance.

Nově vytvořené Sdružení prvoligových klubů se bude starat hlavně o zastupování klubů v druhé nejvyšší soutěži. Založení je také zapříčiněno tím, že první liga je nejvyšší soutěží řízenou svazem u nás. Pochopitelně se členové představenstva budou snažit o změnu postupového formátu, což je primárním cílem sdružení. Představenstvo by rádo změnilo formát tak, aby týmy z první ligy měly větší motivaci a šanci na postup.


Součástí sdružení je prozatím 13 týmů, informováno však bylo také vedení Chomutova a můžeme tedy očekávat jeho zapojení. Do čela SPK byl jako prezident zvolen porubský Pavel Hinner, kterému ve valné hromadě budou pomáhat Petr Neumann (VHK ROBE Vsetín), Stanislav Tichý (SK Slavia Praha), Martin Svoboda (HS Třebíč) a Jan Pravda (HC Berani Zlín).


Prvoligisté budou řešit také situaci ohledně titulárního sponzora, kterým již pro novou sezónu nebude sázková kancelář Chance. Podle zakladatele SPK Daniela Sadila bude nový sponzor oznámen v následujících měsících.