Gólovou přetlačovanou s dvanácti góly vyhrál RT TORAX Poruba

26.08.2015, Gabriela Juříková

Po 24 hodinách se opět postavili porubští mladší dorostenci k zápasovému zatížení. Tentokrát si přizvali extraligový tým AZ Havířov 2010, který to vzal pěkně od podlahy. Od třetí minuty dvěma brankami vedl, ale domácí to nikterak nezaskočilo a čtyřmi brankami skóre do první přestávky otočili. Ve druhé třetině hosté utkání vyrovnali a tak se po druhé přestávce začínalo od nuly. Přetahovanou v herně vyrovnané třetině, kdy hosté okamžitě odpověděli na domácí vedení, vyhráli domácí, když v 55. minutě vstřelili dvě branky a zajistili si výhru 7:5. Na gólech se hattrickem podílel Mateus Wawrzkiewicz a dvě vsítil Tomáš Vojtášek. Ve čtvrtek 27. srpna sehrají svěřenci trenéra Leksovského třetí utkání. Opět v 10:30 a soupeřem bude Opava.

Přípravné zápasy mladšího dorostu - přát. st 26.8.10:30
AZ Heimstaden Havířov
7:5(4:2, 0:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 4. Wawrzkiewicz (Pitucha,Havránek), 6. Vojtášek , 11. Vojtášek (Žídek), 13. Wawrzkiewicz (Bochnak), 49. Havránek, 55. Bochnak (Wawrzkiewicz, Vojtášek) 55. Wawrzkiewicz (Bochnak) – 1. Potočný (Revaj), 3. Malysz, 27. Juhasz, 34. Juhász (Potočný), 49. Malysz (Hrček, Janeček). Rozhodčí: Urbánek, Kořistka. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 55. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:4, 4:5, 7:5.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Nagy, Pitucha, Teichmann, Kroček, Husák, Šolc, Krátký – Wawrzkiewicz, Bochnak, Havránek, Anlauf, Žídek, Vojtášek, Boniatti, Häring, Puchala, Glumbík
AZ Heimstaden Havířov: Mokrý (Šembera) – Čipera, Pavelek, Máca, Hrček, Adámek, Grygar, Borca, Horák, Potočný, Juhász, Revaj, Pindel, Janeček, Zika, Přeček, Smička, Pemps, Malysz, Čempel, Jančár

Po nepovedeném začátku přišel velký obrat

Zápas s AZetem nezačal pro Porubské dobře. Již ve třetí minutě prohrával domácí tým 2:0, když střelou od modré čáry překvapil Mrázka Potočný a o dvě minuty později prošel za brankovou čáru puk vystřelený z hole Malysze. Soupeř pak asi nabyl dojmu, že domácí mladíky zaskočil, ale byl na omylu. Spíš je nepovedený start do zápasu nakopl a jak se posléze ukázalo, branka Mateusze Wawrzkiewicze ve čtvrté minutě nastartovala velký obrat.

Prvním vyloučeným byl v utkání porubský hráč, leč branka padla do havířovské brány. Od začátku přesilovky měl Havířov problémy usadit se v pásmu. Domácí byli aktivní v napadání a odměněni byli vyrovnávací brankou Tomáše Vojtáška. Vyrovnání dostalo hostující tým do krize, z čehož pramenily další chyby a RT TORAX toho dokázal využít. V jedenácté minutě poslal do vedení krásnou akcí s Žídkem Tomáš Vojtášek, který zakončoval do odkryté poloviny brány. O dvě minuty později zvyšoval Mateusz Wawrzkiewicz na 4:2.

Přestávka dala hosty do pohody

Po přestávce se vrátil na led havířovský tým uklidněný a vyrovnaný. Možná v šatně proběhla slovní bouřka, každopádně to s AZ neměli domácí lehké. Hrál se v celku vyrovnaný hokej, šance byly na obou stranách, ale tentokrát to tam padalo Havířovu. Jakmile přečkal své první oslabení, radoval se AZet ze snížení z hole Juházse. A ve čtrnácté minutě druhé třetiny Juházs ujel domácí obraně a byť byl dostižen a blokován, po ledě lehce vystřelil a vyrovnal na 4:4. V závěru se naskytla šance na vedoucí branku Porubským, jenže střela minula tři tyče a na druhé straně narazili Havířovští na pozorného Mrázka.

Přetahovaná ve všech herních hokejových směrech

Po druhé přestávce se rozehrála bitva o vítězství. Pár vteřinové dvojnásobné oslabení domácí přečkali, i když se na ně soupeř připravil v oddechovém čase. Po vypršení i druhého trestu se puku ujal na své modré čáře Marek Havránek a i když mu najížděl po levém křídle spoluhráč, vystřelil přes obránce a trefil horní pravý růžek Mokrého branky. Na tabuli byl čas 48:01. V čase 48:39 bylo opět srovnáno, když opět nebyla domácí obrana důsledná a dovolila střílet Malyszovi. RT TORAX Poruba se z vedení nijak dlouho neradoval. Po dlouhé pasáži hostujícího tlaku se domácí osvobodili ze své třetiny a z protiútoku se radovali z vedoucí branky. Po několika odražených pucích se do toho opřel na modré čáře Ernest Bochnak, když puk zvedl pod horní tyč s pořádnou silou.

Po vyhraném středovém buly se puk dostal na domácí hokejky a uklidňující branku, která by mohla znamenat vítězství v zápase, vstřelil Mateuzs Wawrzkiewicz pro něhož to byla třetí branka v utkání a jako první si zapsal do týmových statistik hattrick. Psala se pořád 55. minuta. Ve zbylých pěti minutách se hosté snažili za hlasité podpory trenéra výsledek zvrátit. Diváci již žádný gól neshlédli a domácí si v této přestřelce doslova vydřeli výhru. Další zápas mají na programu zítra, tedy ve čtvrtek 27. srpna opět od 10:30.