Šance uhájit extraligovou příslušnost se po prohře s Opavou vzdaluje

08.01.2015, Gabriela Juříková

V devátém kole ELIOD extraligy mladšího dorostu skupiny o udržení měli hráči RT TORAX Poruba v duelu s Opavou hraném v Buly Aréně Kravaře v případě výhry ještě nějakou šanci udržet extraligovou příslušnost i pro příští ročník. Ve střelecky vyrovnaném utkání byli však produktivnější domácí Slezané. První třetinu vyhráli 5:0, druhé dějství patřilo RT TORAX Porubě, kterou vyhrál i díky dvěma využitým početním výhodám 3:1. Domácí v začátku třetí třetiny přidali sedmou branku a další dramatizaci nepřipustili. Na gólech Poruby se podílel dvěma asistencemi a brankou Marek Havránek. A byť zbývá v soutěži odehrát ještě jedenáct kol, po prohře 3:7 se RT TORAX Porubě vzdaluje udržet nejvyšší soutěž.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 27.kolo čt 8.1.15:00
Hokejový klub Opava
7:3(5:0, 1:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Pělucha (Hudečka), 5. Kvasnica (Frydrych), 12. Hilšer (Bitomský), 12. Kvasnica (Lelek), 18. Kvasnica (hilšer, Bitomský), 26. Lelek (Hladoník, Frydrych), 42. Hladoník (Frydrych, Kvasnica) – 21. Žídek (Havránek), 33. Střondala (Havránek), 37. Havránek (Žídek). Rozhodčí: Koziol – Cap, Hranoš. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 106. Střely na branku: 29:30. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:3, 7:3.
Hokejový klub Opava: Mocher – Kroček L., Mar, Kunc, Lelek, Thiel, Hadamczik – Pělucha, Hilšer, Frydrych, Hudečka, Hladoník, Kvasnica, Věntus, Adamczyk, Bitomský
HC RT TORAX Poruba 2011: Mrázek (5. Remiáš) – Pitucha, Balcárek, Kotouček, Kroček F., Dobeš, Pliska – Voznička Marek, Vojtášek, Žídek, Havránek, Střondala, Takáč, Klíma, Plachý, Bochnak, Dlouhý, Zicháček, Voznička Martin