Spanilá jízda pokračuje! Po rozpačitém začátku mladší dorost v Šumperku vyhrál

02.02.2014, Gabriela Juříková

Před reprezentační přestávkou bylo naplánováno první kolo nadstavby o postup do extraligy mladšího dorostu. RT TORAX zajížděl na led Mladých draků Šumperk a na začátku utkání si nepočínal jako favorit. Domácí proměnili až čtvrtou přesilovku a od dvanácté minuty vedli. Porubě se povedlo do dvou minut brankou Timury vyrovnat. V gólovém přídělu pokračovali hosté ve druhé třetině, kdy nejprve proměnil přesilovku Konečný, skoro v polovině utkání přidal třetí branku obránce Jendruš a do druhé přestávky přidal svůj druhý zásah Ondřej Konečný. Mladí draci snížili porubské vedení brankou v jednapadesáté minutě, a když Žídek využil v závěru zápasu přesilovku, vyhrála Poruba v Šumperku 5:2. Další kolo hraje Poruba doma 13. února s Prostějovem.

ELIOD liga mladšího dorostu - 23.kolo so 1.2.12:45
HK Mladí Draci Šumperk
2:5(1:1, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Janečko (Čada, Šíp), 51. Šíp (Janečko) – 14. Timura (Balcárek), 22. Konečný (Holub), 28. Jendruš (Balcárek), 37. Konečný (Timura), 55. Žídek (Vilček, Holub). Rozhodčí: Markovský – Adamaec, Vepřek. Vyloučení: 6:7, navíc Konečný (POR) 10 OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 44. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5.
HK Mladí Draci Šumperk: Řezník – Blecha, Rozbroj, Maděra, Janečko, Výmola, Krejčí, Rutar L., Rutar A., Haluza, Scheuter, Dudycha, Köhler, Čada, Šíp, Jureček
HC RT TORAX Poruba 2011: Remiáš – Herejk, Prepsl, Jendruš, Balcárek, Skokan, Prokeš – Konvička, Vilček, Žídek, Timura, Malát, Konečný, Dang, Veselý, Plachý, Klíma, Voznička, Holub