Vidina play off se starším dorostencům vzdaluje, z dalekého Písku vezou jen bod

14.02.2014, Redakce

Starší dorostenci vstoupili do nadstavbové skupiny excelentně, sbírali cenná vítězství jako houby po dešti a stoupali tabulkou. Rázem začali pomýšlet na play off, jehož vidina se však pomalu rozpadá jako pára nad hrncem. Po dlouhé reprezentační přestávce se svěřenci trenéra Petra Rambouska představili na ledě Písku, kde plnili roli mírného favorita. V první třetině si RT TORAX vytvořil mraky šancí, jenže využil pouze jedinou. Jihočeši byli stále v kontaktu a dvě trefy jednoznačně nejlepšího porubského střelce Tomáše Gřeše tentokrát stačily jen na bod. Necelé čtyři minuty před koncem Písek srovnal krok a v prodloužení pak dokonal obrat. Do konce zbývá sedm kol a starší dorostenci ztrácí na pozici zaručující vyřazovací boje už devět bodů.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 37.kolo pá 14.2.17:00
IHC Písek
3:2p(0:1, 1:1, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Pixa (Bárta), 57. Šergl Jan (Marcilis, Točík), 62. Pokorný (Točík, Marcilis) – 16. Greš (Gola, Olšr), 29. Gřeš (Bartoň, Síkora). Rozhodčí: Bouzek – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 31:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
IHC Písek: Fogl – Kadlec, Červinský, Koutenský, Turek, Šergl Jiří, Hanus, Sentenský – Marcilis, Točík, Pokorný, Pixa, Šergl Jan, Bárta, Rod, Skala, Bednařík, Strnad.
HC RT TORAX Poruba 2011: Sroka – Olšr, Síkora, Ščurek, Šípek, Široký, Štěpán, Šustala – Gřeš, Bartoň, Gola, Bialoň, Csabala, Dohnal, Kurnik, Mládek.