Starší dorostenci zdolali i čtvrté Pardubice! Rozhodující byla druhá třetina

17.01.2014, Gabriela Juříková

Starší dorost RT TORAXu se poprvé v tomto roce představil v domácí aréně a přivítal východočeské Pardubice, čtvrtý tým tabulky. Oba týmy ještě nepoznaly ve skupině o udržení prohru, takže se dal očekávat dobrý hokej. Domácí se brankou v oslabení ujali vedení, jenže Pardubicím se zdařilo do tří minut vyrovnat. V polovině první třetiny vedla opět Poruba, ale hosté do přestávky dokázali vyrovnat. V první minutě druhého dějství zkompletoval hattrick Tomáš Gřeš a hosté už odpověď nenašli. Branka Csomora a přesilovková trefa Goly naopak znamenaly tříbrankové vedení. V poslední minutě se prosadil Bartoň a z trestného střílení Csomor. A jelikož ve třetí třetině branky nepadly, vyhrála Poruba nad Pardubicemi vysoko 7:2.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 33.kolo pá 17.1.17:00
HC Dynamo Pardubice
7:2(2:2, 5:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Gřeš (Csomor), 11. Gřeš (Bartoň, Gola), 21. Gřeš (Bartoň, Gola), 30. Csomor (Bartoň), 31. Gola (Štěpán, Gřeš), 40. Bartoň (Gřeš), 40. Csomor z TS – 7. Velínský (Martinec), 17. Budík (Rohlík). Rozhodčí: Jeřábek J. – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 34:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 7:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Sroka – Štěpán, Boháč, Kovaljov, Olšr, Síkora, Ščurek, Šípek, Široký, Šustala – Gřeš, Bartoň, Csomor, Gola, Bialoň, Csabala, Dohnal, Kurnik, Mládek.
HC Dynamo Pardubice: Červený (30. Husár) – Budík, Franc, Horyna, Kučera, Rudy, Faltys – Martinec, Rohlík, Velinský, Benýšek, Jajcay, Krejčí, Kusý, Voženílek, Zadina, Barkóci, Havrda, Hlaváček, Musil, Panna.