Oslabená Orlová zastihla Porubu v herní nepohodě, přesto její vítězné tažení nepřerušila

08.12.2013, Gabriela Juříková

Oproti staršímu dorostu a juniorům, kteří své soutěže dotáhli do nadstavbových částí, mají mladší dorostenci do závěru základní části ještě spoustu zápasů. V 16. kole ELIOD ligy přivítal RT TORAX na svém ledě nedalekou Orlovou, která přijela v hodně oslabené sestavě. Tomáš Vilček otevřel brankový účet až ve druhé polovině první třetiny. Nejdříve se trefil v přesilovce a po minutě přidal druhou branku. Hosté dokázali vzápětí snížit, ale do přestávky šli domácí do dvoubrankového vedení. Poruba se nenacházela zrovna v herní pohodě, přesilovky hrála tragicky, ale Michal Dang dvěma góly ve druhém dějství dovršil čistý hattrick. V závěrečné třetině přidal ještě čtvrtou trefu, a když hosté následně snížili, dal výsledku konečnou podobu kapitán David Malát. RT TORAX nakonec vyhrál 7:2.

ELIOD liga mladšího dorostu - 16.kolo ne 8.12.10:00
HC Orlová
7:2(3:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Vilček, 13. Vilček (Holub, Jendruš), 15. Dang, 22. Dang (Balcárek), 28. Dang (Plachý, Voznička), 48. Dang (Holub, Veselý), 53. Malát (Vilček, Konečný) – 14. Sojka, 46. Pěčonka (Piš). Rozhodčí: Goláň – Vaculík, Stanke. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 66. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 7:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Remiáš (32. Lamla) – Pažický, Herejk, Skokan, Jendruš, Balcárek, Prepsl – Plachý, Žídek, Stach, Vospálek, Dang, Vilček, Konečný, Veselý, Malát, Holub, Klíma, Voznička, Kroček.
HC Orlová: Křehlík (36. Juránek) – Schwitalla, Sokanský, Teplanský, Macko, Piš, Skalka, Sojka, Pěčonka, Klus, Horecký.