Mladší dorostenci v pěti kolech inkasovali jen čtyřikrát, z Orlové přivezli páté vítězství

29.09.2013, Gabriela Juříková

Výjezdový víkend Poruby zakončili mladší dorostenci zápasem v Orlové. Hosté vstoupili do utkání jako uragán, když Křehlíka překonali již v první minutě. Další branky se hrstka diváků dočkala až ve čtrnácté minutě, kdy Poruba využila přesilovku. Domácím se podařilo Remiáše překonat v závěru první třetiny, a jak se později ukázalo, Matějíkova branka byla jedinou v tomto utkání. Ve druhé periodě se prosadili hosté dvakrát, podruhé v přesilovce a ve třetím dějství, kdy oba týmy vyměnily gólmany, RT TORAX přidal další dvě úspěšné střely. Roli favorita zvládli svěřenci trenérů Smetáka a Rambouska i v 5. kole ELIOD ligy mladšího dorostu a vezou se na vlně vítězství. Pod výhru 6:1 se výrazně podepsali přesilovkový střelec Matyáš Holub (2+0), Michal Dang (2+2), Daniel Timura (1+2) a David Malát (0+3).

ELIOD liga mladšího dorostu - 5.kolo ne 29.9.11:15
HC Orlová
1:6(1:2, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 19. Matějík (Hasaj) – 1. Vilček (Timura, Dang), 14. Holub (Malát), 23. Dang (Timura), 38. Holub (Jendruš, Malát), 44. Dang (Malát), 58. Timura (Dang). Rozhodčí: Goláň – Stonavský, Urbánek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6.
HC Orlová: Křehlík (40. Juránek) – Schwitalla, Hynek, Sokanský, Pěčonka, Benda, Skalka, Ligocký, Schovanec, Macko, Piš, Matějík, Klus, Hasaj, Horecký
HC RT TORAX Poruba 2011: Remiáš (40. Lamla) – Konvička, Herejk, Skokan, Pavelka, Jendruš, Balcárek, Pažický, Iwan – Žídek, Stach, Konečný – Dang, Vilček, Timura – Malát, Veselý, Holub – Plachý, Voznička, Vospálek