Junioři v Karviné překvapení nepřipustili a vyhoupli se do čela ligové tabulky!

29.09.2013, Gabriela Juříková

Ke čtvrtému ligovému zápasu se junioři RT TORAXu přesunuli do nedaleké Karviné, která po třech kolech neměla na kontě ani bod. V první třetině se střelecky prosadila jen Poruba, když v desáté minutě překonal Kostku Havránek. Divoký po samostatné akci brzy po první přestávce vyrovnal, ale favorit si po třech minutách gólem Krále vzal vedení zpět. V polovině zápasu využil Holaň přesilovkou a hosté vedli již o dvě branky. Poslední třetina byla gólově vyrovnaná. Porubští využili díky Královi další početní výhodu a domácí se prosadili až v posledních pěti minutách, kdy dvěma brankami v rozmezí tří minut snížili na 3:4. Hosté si vedení pohlídali a v poslední minutě dokonce pojistili pátou brankou, druhou pro Martina Havránka, který si v zápase připsal i asistenci. V pátek 4. října budou doma junioři hájit první příčku s Warriorem Brno.

Liga juniorů - 4.kolo ne 29.9.10:30
HC Býci Karviná
3:5(0:1, 1:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 22. Divoký, 56. Divoký (Tkáč), 59. Orság J. – 10. Havránek (Holaň), 25. Král (Rosypka, Rataj), 34. Holaň (Havránek, Brnčal), 47. Král (Rosypka), 60. Havránek. Rozhodčí: Koziol – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4, 3:5.
HC Býci Karviná: Kostka – kalus, Heczko, Pniok, Pořízek, Pilch, Kasperlík O., Kurowski, Czylok, Moržol, Kasperlík M., Anestis, Koóš, Malík, Procházka, Divoký, Václavík, Tkáč, Orság J., Medve
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček – Baca, Puškár, Bolek, Pšeja, Štěpán, Ryška – Pobuta, Gola, Schwarz, Kaleta, Brnčal, Mišenko, Rataj, Rosypka, Holaň, Král, Havránek, Pasker