Mladší dorostenci statečně vzdorovali Třinci, favorit rozhodl utkání ve druhé třetině

24.01.2013, Adam Bagar

Mladší dorostenci se ve čtvrtečním podvečeru představili na ledě silného Třince, který vévodí východní části soutěže. První třetinu však dokázal RT TORAX s favoritem držet krok a do šaten se šlo za bezbrankového stavu. Rozhodnutí přišlo v prostřední dvacetiminutovce, kdy Oceláři v rozmezí necelých osmi minut třikrát překonali Kláru Peslarovou, která si na konto připsala celkem 40 úspěšných zákroků, a vytvořili si tím luxusní náskok. V závěrečné části jej dokázali ještě navýšit, ale poslední slovo měla Poruba, která zásluhou svého elitního střelce Dominika Csabaly v závěru zkorigovala výsledek na konečných 4:1. Tři body tak dle očekávání zůstaly na ledě Třince.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 26.kolo čt 24.1.18:00
HC Oceláři Třinec
4:1(0:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 24. Poruba (Roman), 30. Murín (Kaukič), 32. Roman, 44. Bartko – 58. Csabala (Novák). Rozhodčí: Krenželok – Ganger, Tomis. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 59. Střely na branku: 44:15. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
HC Oceláři Třinec: Ovčaři – Mach, Radzienciak, Imrich, Kaukič, Papaj, Poruba, Hladoník, Janiczek, Adámek, Tůma, Zogata, Roman, Murín, Krása, Bartko, Škorpík.
HC RT TORAX Poruba 2011: Peslarová – Krupa, Pažický, Boháč, Šustala, Široký, Šípek, Skokan – Bialoň, Dohnal, Csabala, Novák, Malát, Konečný, Veselý, Holub, Konvička, Bernát, Žídek.